Esimene Baltic Sea Club Cup võistlus peetud
Ja ongi pandud alus ilusale uuele traditsioonile. Meie Läti sõprade initsiatiivil ja algatusel sai 1.-2. juunil, paljudele juba tuntud mängupaigas Upesciemsis, peetud esimene BALTIC SEA CLUB CUP.
Korraldajad kohalikust Upesciemsi klubist olid teinud suure töö võistluse ellu kutsumisel ja ka esimese turniiri läbiviimisel, nii et kõikidel osalejatel oleks meeldivad võistluspäevad. Ja nii ka oli. Siinkohal tänusõnad Silovsi perekonnale ja loomulikult ka Martins Girgensonsile, kes viis kogu võistluse läbi üksi, olles samal ajal nii kohtunik kui ka tabelitäitja. Ja et mitte tänamist poole peale jätta, siis ka Ilmataadile tänusõnad, kes soosis mõlemal päeval, küll mitte suhkrust petankereid, aga tihtipeale taevasse piiluvaid ja ninakrimpsutavaid...
Mängud ise peeti 6 klubi vahel Euro Cupi reeglite järgi ainukese erinevusega, et mängiti ajamängudena. Osalesid 2 klubi Lätist (SK Upesciems ja (JRFPC Upesciema Warriors), 2 klubi Eestist (Saku PK ja SK Kärdla Petanque), 1 klubi Leedust (Jūsų Vizija) ja 1 klubi Soomest (PSC Järvenpää).
Vastavalt varem kokkulepitud juhendile olid ajamängude pikkuseks üksikmängus 30 minutit, paarismängus 40 minutit ja trios 50 minutit, millele lisnadus üks snadi. Mängud hakkasid kõik täpselt vile peale ja nurgas jooksis suur kell 0 suunas, nii et kõikidel mängijatel oli kogu aeg ülevaade aja kulgemisest. See omakorda tähendas seda, et mingitel hetkedel olid sunnitud ka kõige aeglasemad mängijad jalad kõhualt välja võtma ja tempot tõstma. Vaatamata suhteliselt, vähemalt esmapilgul, lühikestena tunduvatele ajalimiitidele sai suurem osa mänge mängitud 13 punktini. Statistika näitab, et kokku mängiti 165 mängu: 90 üksikmängu, 45 paarismängu ja 30 triot. Nendest ajalimiidi raamides 13 punktini jõudsid 66 üksikmängu ehk 74%, 22 paarismängu ehk 49% ja 23 triot ehk 67%. Neid numbreid vaadates tundub, et üksikmängu 30 minutit ja trio 50 minutit pluss üks snadi on täiesti piisav. Paarismängus aga paistab sedamoodi, et 40 minutit + üks snadi on liiga lühike aeg. Aga eks igaüks saab siit oma järeldused teha nii ajalimiitide kui ka oma mängutempo kohta.
Kaks kiiret võsitluspäeva möödus pingelises, taktikaliste keerdkäikude rohkes ja sportlikus õhkkonnas. Õhus oli tunda ka tõelist fair play’d - näiteks ühes pingelises olukorras, peale oma kuuli viskamist võttis mängija viskeringi kätte, unustades, et oma tiimil oli sel hetkel veel 2 kuuli käes (vastastel olid kuulid otsas). Vastavalt reeglitele peaks jääma need kaks kuuli viskamata, kuid vaatamata kaotuse ohule, palus vastasvõistkond viskering asetada tagasi märgitud kohale ja visata ka kaks viimast kuuli. Suurepärane sportlik suhtumine!
Usutavasti võistlus kasvab järgmisel aastal mõne uue riigi lisandumisega, sest nagu võistluse nimigi vihjab on Balti mere kaldal veel mitu riiki, kes võiksid liituda.
Paremusjärjestuseks kujunes:
- PSC Järvenpää(Soome)
- SK Upesciems (Läti)
- JRFPC Upesciems Warriors (Läti)
- Saku PK (Eesti)
- SK Kärdla Petanque (Eesti)
- Jūsų Vizija (Leedu)
Nagu näha andis koduväljaku eelis Läti tiimidele teatud eelise Eesti klubide ees. Kui midagi eesmärgiks seada, siis võiks järgmisel aastal (30.-31.05.2020) neilt kodus peetaval turniiril revanš võtta.
Kõik tulemused mängude kaupa on leitavad siit.