Sisehooaeg 2014 on lõppenud


Möödunud nädalavahetusel toimusid Tallinnas viimased sisehooaja võistlused ja üldse viimased võistlused Kalevi petangihallis, sest hoone läheb lammutamisele ja järgmiseks sisehooajaks tuleb leida juba uued ruumid uute mänguplatsidega.

Kurvalt ajalooliseks kujunenud viimased sisehooaja võistlused pakkusid palju võistluspinget ja emotsioone.
Laupäeval 12.04. toimunud viimastele Eesti sisemeistrivõistlusetele triodele registreerus 13 võistkonda. Võistluspäeva võidukas lõpp kujunes ülekaalukalt võistkonnale Veiko Proos,Kaido Kopel,Margus Berkmann, võites 13:1 Arvi Palla,Kaarel Mikk,Kalju Olmret. Kolmas koht läks Ida-Virumaa võistkonnale Ivar Viljaste,Ülo Piik,Vladimir Ognesikov, kes mängus Eve Oidsalu,Hardo Sokk,Andrus Tommula vastu võitsid seisuga 13:7

Pühapäeval 13.04. toimus reitinguvõistlus paarismängus. Võistlusest võttis osa 18 võistkonda. Alagruppide mängud toimusid tavapärasest veidi kitsamatel väljakutel. Viie väljaku asemel toimusid võistlused kuuel väljakul, et kiirendada võistluste kulgu. Sellegipoolest olid alagruppide mängud väga tasavägised ja vahevooruga sai alustada alles pool kolm päeval.
Võistluspäeva suutis kõige edukamalt lõpetada duo Kaido Kopel,Margus Berkmann, kes alistasid finaalkohtumises duo Katri Aavekukk, Meelis Münt. Pronksiheitluses olid paremad Eve Oidsalu ja Andrus Tommula, duo Peep Puiestik, Hardo Sokk ees.

Sisehooajal toimus üldse kokku 15 erinevat võistlust, millega oli võimalik reitingupunkte koguda. Sisemeistrivõistlusi toimus 5 ja reitinguvõistlusi 10. Reitinguarvestusse läks nendest kokku 11 võistlust: 4 meistrivõistlust ja 7 reitinguvõistlust.
Reitinguarvestuse parimale kolmele mehele, kolmele naisele ja parimale juuniorile on auhinnaks tasuta 2014 aasta litsents + meene. Samuti kajastub sisehooaja reitingu lõpparvestus suvereitingu arvestuses ühe reitinguvõistlusena, mis läheb igal juhul arvesse. Näiteks sisehooaja reitingu lõpparvestuse 6 koht saab suvereitingu arvestuses vastava koha punktid.

Nii naiste, kui ka meeste arvestuses oli esikolmik lahtine veel enne viimaseid võistlusi, sest võimalus esikoht saada oli mitmel võistlejal.

Kui meeste arvestuses oli enne viimast nädalavahetust paremusjärjestus: 1. Kalju Olmre, 2 Kaido Kopel, 3 Arvi Palla, 4 Janek Kiisk, siis viimased võistlused õnnestusid Kaidol paremini ja ta möödus Kaljust.
Lõplik paremusjärjestus peale viimaseid võistlusi on järgmine:
1.koht: Kaido Kopel 176 punkti
2.koht: Kalju Olmre 171 punkti
3.koht: Arvi Palla 141 punkti
124 punktiga jäi neljandale kohale Kaarel Mikk

Naiste arvestuses toimus samuti pööre peale viimast nädalavahetust. Enne viimaseid võistlusi juhtis reitinguarvestust juba pikalt juhtpositsiooni hoidnud Varje Reede, temal tihedalt kannul Katrin Tiido ja Katrinist vaid punktiga taga Eve Oidsalu ning neljandana mõne punkti kaugusel Maive Sein.
Viimased võistlused panid aga lõplikult paika reitinguarvestuse paremusjärjestuse:
1.koht: Eve Oidsalu 92 punkti
2.koht: Varje Reede 76 punkti
3.koht: Katrin Tiido 69 punkti
63 puntiga jäi neljandale kohale Maive Sein

Juuniorid võtsid sisehooaja võistlustest osa väga tagasihoidlikult. Kuno Kolk, kes võitis reitinguarvestuse 34 punktiga, võttis osa vaid neljast võistlusest, sama arv võistlusi kogunes ka Harry Lusbol, lõpetades 6 punktiga ja teise kohaga. Oskar Sepp osales vaid ühel võistlusel, kogudes 1 punkti. Loodame juunioride aktiivsemat osavõttu suvistest võistlustest.

16.04.2014