Lühikokkuvõte ESTIO 2014 toimumise ja tulemuste kohta


8.-9. märtsil toimus Tallinnas, Kalevi petangihallis traditsiooniline rahvusvaheline petangiturniir ESTIO 2014.

ESTIO 2014 võitsid Marko Jakonen, Samuli Kankkunen, Arttu Poikolainen (FIN). Palju õnne!
2. koht Patrick Neuville, Charly Dubois, Linas Budrikas (BE+LT)
3. koht Mika Metsä-Eerola, Anssi Viinikainen, Iivo Paaso (FIN)
4. koht Veiko Proos, Martin Mänd, Meelis Münt (EST)
5. koht Marius Wang, Krister Jansson, Andero Kelu (NOR)
6. koht Varje Reede, Toomas Reede, Maive Sein (EST)
7. koht Margus Strööm, Janek Kiisk, Kalju Olmre (EST)
8. koht Sirkka Laine, Pirjo Saarela, Taru Saarela (FIN)

ESTIO 2014 on selleks korraks möödas – mitu kuud ettevalmistust, planeerimist, palju suhtlemist ja toimetamist, seejärel 3 päeva ja üks öö turniirimelu ning tehtud see ongi. Üks öö tähendab siinjuures laupäevase fun-turniiri Ööpetank toimumist.
Hinges on rahulolu, rõõm ja väike kergendus, et kõik sujus kenasti: õhkkond oli lahe, tugevad võistkonnad kohal ning osalejad rahul. Tundus, et ka ilmataadiga kokkulepe toimis – turniirikülalised said nautida päikest ja kevadehõngulist ilma.

Mõnusalt rahvusvaheline, soe ja lahe seltskond kogunes taaskord kokku 8.-9. märtsil Tallinnas Kalevi petangihallis, et mängida juba 5. korda toimuval petangi siseturniiril ESTIO. Igaüks mõnusalt põnev isiksus, aga kõiki ühendab kirg petangi kui väga taktikalise, tehnilise, samas ka psühholoogilist ja füüsilist vastupidavust eeldava mängu vastu.

Kokku osales turniiril 28 võistkonda Belgiast, Soomest, Norrast, Venemaalt, Lätist, Leedust ja Eestist. Mänguviis oli ESTIOle tavapäraselt trio. Võistkonnad jagati alagruppidesse, mängiti läbi kõik kõigiga. Turniiri mõistlikus ajakavas hoidmiseks oli mängude ajalimiidiks määratud 1,5 tundi. Alagrupimängudega selgitati välja 16 paremat tiimi, kes jätkasid pühapäeval mängimist. Järgnes otsekarikas, mängiti välja kohad 1-8.
Selliselt selgitati välja turniiri võitja.

ESTIO 2014 võitis Soome tiim koosseisus Marko Jakonen, Samuli Kankkunen, Arttu Poikolainen, kes tegid finaalis tugeva mängu turniiril teiseks jäänud Belgia-Leedu võistkonna Patrick Neuville, Charly Dubois, Linas Budrikas vastu. Finaalimäng oli seda enam nauditav, et Soome tiim oli tehniliselt tugev ja tulemuslik ning vastasvõistkond avaldas sitke ja võitlusliku mänguga tõsist vastupanu.


Kolmanda-neljanda koha mängus olid vastamisi Soome tiim koosseisus Mika Metsä-Eerola, Anssi Viinikainen, Iivo Paaso ja turniiri Eesti parim võistkond koosseisus Veiko Proos, Martin Mänd, Meelis Münt. „Kastanid tõi tulest välja” Soome tiim.

Turniiri tase oli taaskord tugev, konkurents terav ja saime nautida heatasemelist petanki.

ESTIO 2014 auhinnafond oli kokku 800 eurot, lisaks medalid esikolmikule ja väikesed üllatusauhinnad 4. ja 5. kohale. Ma usun, et see tegi meele rõõmsaks, südame soojaks ja kui ei midagi enamat, siis suu magusaks.

Tavapäraselt sai iga osaleja turniiri sümboolikaga kujundatud rinnamärgi. Siinkohal on asjakohane ära märkida, et ESTIO sümboolika (plakat, bänner, medalid, märgid) idee ja kujundamise eest lähevad maksimumpunktid Priit Koppelile. Mina olen küll vist ainus inimene, kes teab, kui palju tal oli visuaali kallal nikerdamist.

Juba teist aastat järjest toimus lisaks põhivõistlusele fun-turniir Ööpetank. Sel aastal kestis meeleolukas võistlus laupäeval kl 21st kuni kl 5ni varahommikul. Osalejaid kogunes kokku 22 duot, mängiti otsekarikat. Turniiri võitis Leedu-Vene duo koosseisus Linas Budrikas, Nastja Jakovleva.

Korraldajate poolt suured tänud turniiri ESTIO 2014 osalejatele põnevate mängude, mõnusa meeleolu, laheda õhkkonna ja positiivse suhtumise eest! Teiega oli tõesti vahva!
Kindlasti ei saa me unustada tänamast turniiri toredaid petangihuvilisi pealtvaatajaid.

Lisaks Priidule, kes oli võistluste peakohtunik, -korraldaja ning „süsteemiadministraator”, tahan ma tänada ka teisi meie Kalevi petangiklubi toimekaid abikäsi. Mõnusa entusiasmiga toimetasid turniiri ettevalmistamisel ja läbiviimisel Hardo Sokk, Andrus Tommula ja Kaido Kopel. Turniiriinfo kiire liikumise eest EPKLi lehele tänud Maive Seinile (PK Wicia). Aitäh!

Fotomaterjali, tulemused ja turniiril osalejate nimekirja leiate ESTIO 2014 Facebooki ürituse lehelt (vaatamiseks ei pea omama Facebooki kontot): https://www.facebook.com/events/582766021792682/

Mõnusat kevade saabumist ja kohtumiseni petangiväljakutel!

Eve Oidsalu
Petangiklubi Kalev
ESTIO üks korraldajatest

10.03.2014