Nädalavahetusel selgus Eesti tugevaim petangiklubi.


Klubide Karika esikoha ja õiguse esindada Eestit 2014. aastal Euroopa Klubide karikavõistlusel võitis Kärdla PK III kooseisus Katri Aavekukk, Meelis Münt, Roger Viks, Martin Mänd, Margus Berkmann, Urmas Berkmann (klubi esindaja).

Mõlemad võistluspäevad möödusid mõnusas suvelõpusoojuses ja Kardioru pargi imekaunis miljöös ning pani ilusa punkti viimastele suvehooaja kodumaistele võistlustele. Võistluste korraldus kulges ladusalt ja viperusteta. Kadrioru pargi võistluskoht on saanud paljudele petankeritele lemmikpaigaks oma armsas olekus, kus ruumi jagub nii võistlejalile, harrastajaile, kui pealtvaatajaile ning samuti on ideaalne koht petangimängu propageerimiseks.

Esimese pika võistluspäeva alagruppide mängudest said võidukalt edasi järgmised võistkonnad: Kärdla PK III ,SK Maestro Petanque; Kohtla-Järve SHK ; Kärdla PK I ; Valga PK I ; Kärdla PK II
Teise päeva hommikul toimusid veerandfinaalkohtumised Kärdla I ja Valga I vahel seisuga 3:2; võitis Kärdla I ja teine kohtumine Kärdla III ja Kärdla II vahel seisuga 5:0, võitis Kärdla III . Kärdla II loobus 5.-6. koha mängust ja nii sai Valga I  5.koha .

Poolfinaalkohtumine Kärdla I ja Kärdla III vahel lõppes seisuga 1:4; ning Maestro ja Kohtla-Järve SHK vahel seisuga 3:2
3.-4. koha mängus selgus võitja juba nelja mängu järel, seega viiendat mängu enam lõpuni ei mängitud. Kohtumine lõppes seisuga 3:2 Kohtla-Järve SHK kasuks.

Finaalkohtumises jäi ka viies mäng pooleli, sest võitja selgus juba nelja mängu kokkuvõttes, mängud lõppesid seisuga 3:1( viies mäng oli viigis, kui mäng lõpetati).

Lõpliku paremusjärjestuse leiate: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=235 

Mängude tulemused/tabelid leiate: http://www.petanque.ee/index.php?id=103691&cid=236

17.09.2013