Algavad naiste Eesti meistrivõistlused


Eeloleval nädalavahetusel peetakse Eesti naiste triode meistrivõistlustel kaks esimest etappi.

Võisteldakse Tallinnas, laupäeval Pirita petangiväljakutel ja pühapäeval Kalevi staadionil. Kolmas etapp peetakse juunikuu viimasel päeval Läänemaal, kust ka kõige rohkem osalejaid: kolm võistkonda neljast on koostatud Läänemaa klubi Wicia litsentsidega mängijatest. Favoriitidena lähevad võistlustulle eelmiste katsevõistluste võitjad Kärdla petangiklubist. 

Vastavalt juhendile mängitakse kolmel esimesel etapil kokku kuus ringi ehk igal etapil kaks korda läbi. Finaalturniirile pääsevad kaks paremat naiskonda ning 1. juulil Tallinnas, Schnelli staadionil peetaval finaaletapil mängitakse finaalis seni, kuni üks naiskondadest saab kolm võitu. Kusjuures finaaletapp võib ka ära jääda, seda juhul kui pärast etappide lõppu esimese ja teise võistkonna vahe viis või rohkem võitu ning juhul, kui esimese ja teise võistkonna vahe on kolm või rohkem võitu ning omavaheliste mängude seis on 6:0 või 5:1 esimese kasuks.

Kuna meeste ja juunioride võistlusele registreerus vaid kaks võistkonda, siis nendes klassides mesitritiitlit välja ei jagata. Küll aga selgitatakse meestel MMile ja juunioridel EMile mineja. 1. juulil Schnelli staadionil peetaval võistlusel mängivad võistkonnad kolme võiduni peetavas seerias.

Osalevad võistkonnad


Naised

1) Katri Aavekukk, Merike Aava, Külli Kariste, Marju Velga
2) Riina Hein, Katrin Tiido, Maive Sein
3) Helle Siidla, Maret Arike, Kaja Ladva, Elo Volmer
4) Mare Kingissepp, Varje Reede, Kadri Arunurm, Marina Vallik

Mehed
1) Veiko Proos, Roger Viks, Margus Berkmann, Martin Mänd
2) Marek Kolk, Kaido Kopel, Hardo Sokk, Priit Koppel

Juuniorid
1) Sten Olmre, Jorgen Vaga, Kaarel Mikk, Ilmar Volmer
2) Oskar Sepp, Kuno Kolk, Paul Kolk

petanque.ee

07.06.2012