Valga naiskond võitis Balti liiga etapi


Balti liiga teine etapp peeti 02.juuni Riias. Võistlus viidi läbi suurepärastel väljakutel, kadedusega tuleb öelda et Eestis sellist võistluskompleksi vastu panna ei ole, kirjutab Valga PK kodulehekülg.

Võistlustele registreerus neliteist meeskonda ja üheksa naiskonda. Naiskonnad mängisid turniirisüsteemis kõik omavahel läbi. Võistlus oli tasavägine, võiduta ei jäänud ükski naiskond, samuti kaotasid kõik naiskonnad paar mängu. Meie klubi oli esindatud kahe naiskonnaga. Lisaks Leedu etapil osalenud Siiri Baranova, Varje Reede ja Anneli Kattaile oli veel naiskond koosseisus Ille Sõrmus, Ülle Rauk ja Ruti Loid. Pika turniiri lõpus kohtusid viimases voorus meie naiskonnad omavahel ja selgitasid turniiri võitja. Otsustava mängu võitsid Ille, Ülle ja Ruti 10:5. Nemad kogusid turniiri lõpuks viis võitu, ühe viigi ja kaks kaotust. Siiri, Varje ja Anneli kogusid neli võitu, ühe viigi ja kolm kaotust. Esialgsetel andmetel jäi neile turniirilt viies koht.

Meeskonnad mängisid neli vooru Šveitsi süsteemis ja jätkasid play-offis. Meie esimene võistkond koosseisus Mihkel Lillemets, Uudo Blaasen ja Tiit Kattai võitsid kahes esimeses voorus, seejärel tuli kaks nappi kaotust ja esimesena jäädi otsepääsmest veerandfinaali ilma. Edasi kaotati aga play offi esimeses ringis ja langeti kõrgete kohtade konkurentsist. Kokkuvõttes saavutati 11. koht.

Meie teine võistkond Toomas Reede, Tarvet Päkk ja Avo Tagen alustas vastupidiselt esimesele võistkonnale avavoore tagasihoidlikumalt, kuid mida mäng edasi seda paremasse hoogu läksid. Play-offis langesid vastased üksteise järel. Poolfinaalis juhiti kindlalt, kuid Ventspilsi võistkond suutis viimases voorus järele jõuda. Närvilise lõpu võitis napilt 10:9 siiski meie meeskond. Finaali vastasteks oli Leedu võistkond, esimese etapi viies koht. Võrdse alguse järel õnnestus leedukatel minna 12:5 ette, meie mehed siiski ei olnud veel löödud, võeti veel kolm punkti. Lõpuks siiski leedukate võit 13 : 8.

Üldkokkuvõttes peetakse ka kolme riigi vahelist võistlust. Pärast Riia etappi parandasid ka eestlased oma võimalusi, lisaks meie klubi võistkondadele osalesid ka Võru SK Küti. Nende naiskond tuli seitsmendaks ja meeskond jäi viimaseks.

Kolmas Balti liiga etapp toimub Valgas 21. juulil.

valgapetank.ee

04.06.2012