Esimesed GPetapid toimuvad nädalavahetusel


Eeloleval nädalavahetusel oodatakse kõiki petangisõpru Tallinnasse, kus jagatakse selle hooaja esimesed reitingupunktid.

Võistlused peetakse Kalevi staadioni petangiväljakutel ning laupäeval on kavas GP etapp triodele ja pühapäeval paarismängu GP etapp.

Auhinnafondi läheb pool osalustasudest, lisaks saavad petangiliidu poolt sponsorite abiga GPetappidel turniiri esikolmik ja lohutusturniiride paremad medalid.

Teist aastat järjest on kavas ka võistkondlik reiting, seda nii absoluutarvestuses kui ka esiliiga (võistkonnas ei tohi olla eliitgrupi mängijaid) võistkondadele. Eelmisel aastal oli esiliiga eriti populaarne paarismängus. Võistkondliku arvestusse läheb esiliigas neljast GP etapist kolm paremat. Triode GP etapid toimuvad lisaks 19. maile veel 7. juulil  Valgas, 25. augustil Mäetagusel ja 8. septembril Uuskaldal. Paarismängu GP etapid on kavas 20. mail Tallinnas, 8. juulil Tartus, 26. augustil  Kohtla-Nõmmel ja 9. septembril Uuskaldal.

Absoluutarvestuses saab võistkondlikke reitingupunkte hankida ka triode avatud Eesti meistrivõistlustelt (16.06, Kohtla-Järve) ja paarismängu Eesti meistrivõistlustelt (11.08, Tallinn).

Nagu viimastel hooaegadel traditsiooniks on saanud, siis individuaalses reitingutabelis on neil, kes sisehooajal osalesid, juba esimesed punktid kirjas. Kuna aga 14st võistlusest (sisehooaja reitingut arvestati ühe võistlusena) läheb arvesse 8 paremat võistlust, siis mõistagi on kõigil võrdsed võimalused hooaja kokkuvõttes esimeseks tulla.

Petangisõpradel, kes kasutavad Facebooki, soovitame liituda Tallinna Kalevi petangiklubi eestvedamisel toimetatava petangilehega "Eesti petank", kus samuti operatiivselt petangialast infot saab.

Petanque.ee

17.05.2012