Maavõistlusel olid kõige tublimad Eesti naised


Laupäeval Helsingis toimunud 19. Soome - Eesti maavõistlusel jäi kuuest Eesti esindusest plusspoolele Eesti naiste koondis ning Eve Oidsalu sai parima naismängija auhinna. Eesti meeste parima mängija auhinna sai Kaido Kopel. Eesti petangiliit tänab kõiki, kellele oli auasjaks oma kodumaa esindamine. Täname ka Soome petangiliiti väga hea vastuvõtu ja korralduse eest.

Helsingis toimunud maavõistlus toimus võrreldes eelmiste aastatega veidi muudetud formaadi alusel, moodustati kaks gruppi, ühes grupis oli kolm meeste koondist ja teises naiste, juunioride ja veteranide koondis. Grupisiseselt mängiti vastastega kaks ringi.  Muutus oli ka see, et kui eelmisel kahel aastal, kui Eesti võitis, siis polnud Eestil välja panna juunioride võistkonda, siis sel aastal olid mõlemad koondised võrdsetes tingimustes.

Eesti küll kaotas maavõistluse 12:24, kuid veel neljanda vooru järel oli seis 10:14. Otsustavaks sai avavooru ja kahe viimase vooru 1:5 kaotused. Kolmas voor kaotati 2:4, teine viigistati 3:3 ja neljas võideti 4:2.

Eesti naiskond võitis 4 ja kaotas 2 mängu, kahel korral alistati Soome veteranid, teistega mängiti 1:1.
Eesti MII mängud jäid 3:3. Korra võideti ja korra kaotati kõigile.
Eesti MIII võitis 2 mängu.
Ülejäänud kolm võistkonda võitsid kõik ühe kohtumise (EST MI alistas FIN MII, EST J alistasid FIN J ja EST V alistasid FIN N).

Eesti koondised
EST MI: Marek Kolk, Gern Koha, Mati Palmet, Rene Kundla
EST MII: Kaido Kopel, Hardo Sokk, Alari Keedus
EST MIII: Priit Koppel, Karl Räis, Indrek Reiter
EST N: Eve Oidsalu, Svetlana Sobolko, Rutt Voldek
EST V55+: Ivar Viljaste, Tõnu Kapper, Karla Purgats
EST J: Ilmar Volmer, Kuno Kolk, Oskar Sepp (neid aitas juhendajana Jaan Sepp)

* Pilte maavõistlusest
* Pilte sisehooaja autasustamisest

20. maavõistlus on plaanitud tulevaks aastaks Eestisse.

Petanque.ee

13.05.2012