Sisehooaeg ületab ekvaatori


Eeloleval nädalavahetusel peetakse hooaja viies ja kuues reitinguvõistlus, seejärel jääb jagada veel nelja võistluse punktid.

Laupäeval mängitakse sisehooaja esimene triode GPetapp, kuhu pani end kirja tosin võistkonda. Reitingu põhjal võtab favoriidikoorma endaga võistlusele kaasa korraldava klubi, Kalevi trio Eve Oidsalu, Kaido Kopel, Marek Kolk, kellel on kolme peale punkte veidi vähem kui kahe järgneval võistkonnal kuue peale kokku. Tugevamasse gruppi ehk puulide esimesele reale said paigutuse ka Optima-Maestro võistkond Merike Aava, Arvi Palla, Kalju Olmre ja veel üks Kalevi trio Priit Koppel, Hardo Sokk, Gern Koha.

Laupäeval on võistkonnad jagatud kolme puuli. Puulide kaks paremat mängivad karikaringis. Puulide kolmandad mängivad omavahel alagrupiturniiril 7.-9. kohale. Kõige kiiremini saab eelduste kohaselt selgeks C-turniiri saatus, kus puulides kaks kaotust ehk neljanda koha saanud võistkonnad selgitavad kohad 10.-12. Kui läheb hästi, siis saavad väikesed lohutusauhinnad ka lohutusturniiride võitjad.

Pühapäeval on kavas Eesti sisemeistrivõistlused paarismängus, kus sisemeistritiitlit kaitsvast duost Meelis Münt/Veiko Proos on kohal viimatinimetatu, kes sel korral mängib Margus Berkmanniga, kes on valitsev Eesti paarismängumeister (suvel Kärdlas saadi tiitel paaris Meelis Mündiga). Kuna Proos/Berkmann sisehooajal seni punkte kogunud pole, siis on neil 23 osaleva duo seas alles 18. asetus, mis kindlasti ei takista neid kõrgemale tõusta. Reitingu põhjal said kaks paremat asetust Kalevi duod, parima meespaarina Marek Kolk/Gern Koha, parima segapaarina Eve Oidsalu/Kaido Kopel. Reitingu järgi kolmandad olid parima naispaarina Katri Aavekukk/Merike Aava. Puulide esimeselt realt alustavad mänge ka Anna Romanenko/Aarne Välja, Margo Peebo/Kalju Olmre ja Egert Kingissepp/Silver Kingissepp.

Kuna pühapäeval on võistkondi palju ja radasid viis, siis korraldajad paluvad osalejatel varuda kannatliku meelt ja aega, et turniir sujuvalt õhtusse jõuaks. Mõlemal päeval on võistluste algus Kalevi spordihallis kell 10. Saali sisereegleid järgivatele pealtvaatajatele on võistluste jälgimine endiselt tasuta.

Võistluste põnevamaks jälgimiseks võib osaleda ennustusvõistlusel, mille ankeedi saab täita aadressil http://www.petanque.ee/index.php?id=103671  

Korraldava klubi, PK Kalevi järgmine jõukatsumine on kavas aga juba märtsikuu teisel nädalavahetusel, kus toimumas traditisooniline rahvusvaheline sisehooaja võistlus ESTIO, kuhu tänaseks on end kirja pannud juba 25 võistkonda ning tabelitesse on jäänud veel viimased 7 vaba kohta. 

Märtsikuusse jäävad ka järgmised reitinguvõistlused, kui 17. märtsil selguvad Tallinna meistrid triode seas ning päev hiljem (juhul kui registreerub väga palju osalejaid on võimalik, et laupäeva õhtul mängitakse esimesed puulid) on kavas üksikmängu meistrivõistlused.

Rene Kundla

10.02.2012