Ennustusvõistlust juhivad Aava, Keedus ja Romanenko


Sisehooaja ennustusvõistluse esimese kahe etapi järel on tabeli tipus 27 punktiga Merike Aava, Alari Keedus ja Anna Romanenko. Neist kahe punkti kaugusel on Anti Alasi.

Kahest esimeses etapist oli ennustajatele raskemaks pähkliks esimene, kus GPetapil võitjaks tulnud duot Aava/Aavekukk ei riskinud esimeseks panna ükski ennustaja, vaid etapivõitja Varje Reede arvates oli neil potentsiaali finaaliks ja selle eest teenis ta viis punkti. Lisask arvas ta õigesti, et Oidsalu/Kopel saavad 3. koha ja sellest piisas, et 12 punktiga avaetapp võita.

Merike Aava ja Marek Kolk jagasid sõbraliku duona avaetapil 2.-3. kohta, mõlemad said 3 punkti teiseks pandud, kuid kolmandaks tulnud Oidsalu/Kopel eest. Lisaks suutis Aava ette näha Kingisseppade neljandat kohta ja punkti sai ta ka selle eest, et uskus oma võistkonda Aava/Aavekukk "Mustaks hobuseks" (st nad võivad üllatada ja esinelikusse tulla). Kolk sai veel 5 punkti Kolk/Keeduse finaalikoha eest ja 3 punkti Aava/Aavekuke eest.

Avaetapi kindlaim pakkumine oli Kolk/Keedus - nad tõid ennustajatele kokku 27 punkti. Palju pakuti duosid Koppel/Sokk, Kiisk/Strööm ja Limberg Peebo ning Arunurm/Kariste, kuid nad nelja hulka ei pääsenud.

Eesti segaduode sisemeistrivõistluste võitjasoosik oli duo Oidsalu/Kopel, kuid üks ennustaja (Anna Romanenko) uskus siiski ka paari Hein/Kolk (ennustajate arvates teise koha soosiku) kullavõimalustesse ja teenis sellega nädalavahetuse kõrgeimad punktid. Paar Oidsalu/Kopel tõi maksimumpunktid kahele ennustajale (Anti Alasi, Kalev J), duot Kariste/Olmre pandi kolmandaks neljal korral ja Aavekukk/Koha neljas koht polnud üllatuseks kolmele ennustajale. Nulli tõi paljudele tabelisse duode Vasser/Vasser, Romanenko/Keedus, Voldek/Neiland ja Sobolko/Veski ebaedu. Küll sobis see, et ta mängijana esinelikusse ei pääsenud Keedusele, kes ennustas ära kõik esinelikusse jõudnud võistkonnad ja pani täppi 3. ja 4. koha omaniku ning vaid finaalis uskus ta kalevlastest rohkem tiitlikatsjate edusse - tasuks 24 punkti ja etapivõit. Mõlemas medalimängus osalejad oskas ette ennustada ka Vello Vasser, kuid otsustavad kohtumised lõppesid ta jaoks vale võistkonna võiduga - Vasserile 20 punkti ja teine koht. Ka etapil 18 punktiga koos Arvi Pallaga kolmandat kohta jaganud ennustaja, Anti Alasi oskas ette arvata kõik poolfinalistid. Sarnaselt tegustes ka Gern Koha, kuid tal olid mõlemad kohamängud sassi läinud ja selle eest saadud 12 punkti andis talle tabelis vaid 10. koha.

Ennustusvõistluse tulemused ja ennustused

Rene Kundla

05.12.2011