Jahti mainekaimale tiitlile alustava 11 võistkonda


Laupäeval Pirita petangiväljakul kell 11 algavale Eesti meistrivõistlustele triode seas pani end kirja 11 võistkonda. Jätkub registreerimine pühapäevaseks paarismängu GPetapiks.

Võistkonnad alustavad kolmes puulis, A- ja C-puul on neljaliikmelised ning nende võitjad pääsevad otse poolfinaali, A- ja C-puuli teised ning B-puuli kaks paremat alustavad teist ringi veerandfinaalist.

A-puuli võiks tinglikult nimetada Berkmann-puuliks, sest isa-poega Berkmannid sattusid loosi tahtel just sellesse gruppi. Kas nad ka mõnes matšis kokku lähevad, näitab turniiri käik, sest avavoorus on vastamisi hoopis Aava/Palla/Olmre – Treiman/Vaga/U. Berkmann ning Proos/Münt/M. Berkmann – Romanenko/H. Neiland/Kundla. Selles puulis on kõrgema asetusega küll Aava/Palla/Olmre, kuid favoriidikoorem on kanda triol Proos/Münt/M.Berkmann, kes peaks olema oma selle hooaja tippvormi lävel, kuna neil on järgmine nädal ees Euroopa meistrivõistlused, kus nad on kaheksa asetatud meeskonna seas.

Teine neljaliikmeline puul, C-puul viib avavoorus kokku triod Poom/Keedus/Kolk – Kelu/Kopel/Hein ning Lageda/Välja/I. Viljaste – T. Neiland/Strööm/Limberg ehk eeldatavasti on just selles puulis oodata kõige tulisemat heitlust otse poolfinaalipääsu eest, kuna selget favoriiti on raske välja tuua.

Kui A-puulis on kaks naist ja C-puulis päästab naiste au vaid Riina Hein, siis B-puulis on naisi koguni viis ehk üle poole grupilistest, kuna see on ainuke kolmeliikmeline puul. Selle puuli ainsast meeste võistkonnast, parima asetusega triost Viks/Mänd/Kanistik tunneb end kindlasti kõige kodusemana Viks, kes kuus päeva varem tulistamise Eesti meistrivõistlustel pidi teatavasti nii veerand- kui ka poolfinaalis kokku minema naiste esindajaga. Kuigi mõnedel naissoost vastastel on teada ainsa meeskonna mõne liikme nõrkused (tähelepanu hajumiseks piisab kummardamisest), siiski on sellesgrupis meeste trio favoriit ja seda mitte vaid turniiri kõrgeima asetuse tõttu vaid ka selle tõttu, et nad saavad ainsana kauem magada. Neil avavoorus vastast pole, kohtuvad Velga/Kariste/Aavekukk - S. Viljaste/Peebo/Arunurm.

Kui Eesti meistrivõistlustele registreerimine on lukus ja tabelidki juba internetiavaruses üleval, siis pühapäevasele paarismängu GP etapile saab end kirja panna nii täna kui ka homme ja ka kohapeal kuni kella 9.30ni ehk pool tundi enne võistluste algust. Neljapäevaks oli end kirja pannud 19 paari ehk üks vähem kui eelmisel aastal Maestro karikal osalejaid, kuid veel on varu hooaja reitinguvõistluste rekordini, mis on 48 ehk 16 trioga Kärdla karikavõistluste käes. Pühapäevasele võistlusele on oodatud kõik soovijad, ka need, kel seni kokkupuudet selle toreda mänguga napib.

12.08.2011