Petankereid oodatakse Tallinna


Eeloleval nädalavahetusel jagatakse Eesti reitingupunkte Tallinnas, kus laupäeval algusega kell 11 on kavas Eesti meistrivõistlused triodele ja pühapäeval algusega kell 10 algab GPetapp paaridele.

Aasta olulisim Eesti meister selgub teist aastat järjest Pirital. Kolmapäevaks oli end kirja pannud seitse võistkonda, teiste seas ka tiitlit kaitsev trio koosseisus Veiko Proos, Meelis Münt, Margus Berkmann, kes aga omavad kirja pandud võistkondade seas alles viiendat asetust, kõrgeima asetusega trio on 2007. ja 2009. aasta meistertrio (eelmisel aastal said Viks ja Mänd koos Andrus Treimaniga hõbeda) Roger Viks, Martin Mänd, Harry Kanistik. Proos, Münt, Berkmann ja Mänd valmistuvad teatavasti järgmisel nädalal Rootsimaal toimuvateks meeste Euroopa meistrivõistlusteks ja loodetavasti saavad nad eeloleval nädalavahetusel pidada häid mänge.

Pühapäeval on Kalevi staadioni petangiväljakutel kavas Eesti paarismängu GPetapp, kus eraldi arvestus on ka esiliigas ning kui laupäeval peab osalejatel olema litsents ja võib mängida vaid võistluskuulidega, siis pühapäeval litsents nõutav ei ole ja kasutada võib harjutuskuule. Pühapäevaks on end käesoleva teksti kirjutamise seisuga kirja pannud juba 9 duot. Loodetavasti tuleb lisa ka praegu ainsana kirjas olevale esiliiga võistkonnale, eelmisel, samuti Kalevi väljakutel peetud esiliiga arvestusega etapil oli esiliiga võistkondi kohal koguni seitse.

Laupäeval algab võistlus kell 11 ja pühapäeval kell 10. Eesti meistrivõistlustele registreerimine lõpeb neljapäeval kell 19. GPetapile saab kirja panna ka võistluspäeva hommikul kella 9.30ni, kuid võistluse sujuvamaks alustamiseks võiks ka sinna ennast eelnevalt kirja panna.

Eesti MV info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=138

GP etapi info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=139

Eelolev nädalavahetus on eelviimane, kus võimalik saada suvehooaja reitingupunkte, mida on praeguseks kogunud 127 Eestimaa petankerit, nende seas on koguni 33 tublit naist.

Reitingutabel: http://www.petanque.ee/reiting/2011/

Hooaja viimased reitingupunktid jagatakse teatavasti septembrikuu esimesel nädalavahetusel Ida-Virumaal, kus 3. septembril on Mäetagusel kavas paarismängu GPetapp ja pühapäeval, 4. septembril selguvad Jõhvis Eesti naiste, meeste ja juunioride meistrid üksikmängus

10.08.2011