Selgitatakse tiitlivõistlustele minejad


Eeloleval nädalavahetusel peetakse Tallinnas petangi meeste Euroopa meistrivõistluste ja naiste maailmameistrivõistluste valikvõistluse otsustavad mängud.

Naiste maailmameistrivõistluste valikturniiril osalevad kaks naiskonda, kusjuures Tallinna SK Optima (Katri Aavekukk, Külli Kariste, Merike Aava, Marju Velga) alistasid Tallinna Kalevi PK/Maestro Petanque esinduse (Eve Oidsalu, Riina Hein, Kadri Arunurm) esimesel etapil kõigis kolmes mängus. Edasipääsuks on vaja vastane alistada neljas mängus, seega vajavad Optima mängijad teisel etapil MMile pääsuks vaid üht võitu. MM peetakse oktoobri alguses Vietnamis.

Naised mängivad oma viimased valikmängud laupäeval Schnelli petangiväljakutel. Samal ajal ja samas kohas peetakse ka meeste Euroopa meistrivõistluste kolmanda etapi mänge. Kahe, Mäetagusel ja Pirital peetud etapi järel on finaalturniirile, kahe parema hulka edasipääsu lootused säilitanud veel viis meeskonda kuuest. 8 võidu ja 2 kaotusega on liider Tallinna SK Optima/Kärdla PK trio Veiko Proos, Meelis Münt, Margus Berkmann. Nende lähimaks jälitajaks on 7 võitu omav Optima/Kalev trio koosseisus Kaido Kopel, Andero Kelu, Allar Elerand. Neist omakorda vaid võidu kaugusel on Optima SK mängijatest koostatud võistkond Martin Mänd/Harry Kanistik/Roger Viks.

Kolme etapi põhjal pääsevad kaks edukamat meeskonda finaali, kus katsevõistluste võitmiseks on vaja vastane alistada kolmel korral. Nii laupäeval kui ka pühapäeval on võistluste algus kell 11.

Meeste EM peetakse 19.-21. augustini Göteborgis. Kaks aastat tagasi peetud EMil jõudis Eesti 35 riigi seas veerandfinaali, jäädes jagama 5.-8. kohta.

Laupäevase võistluse info koos tabelitega: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=125 
Katsevõistluste juhend: http://www.petanque.ee/juhendid/katsevoistlused/ 
I etapi pildid: http://pildid.sportiv.ee/thumbnails.php?album=1895 
II etapi pildid: http://pildid.sportiv.ee/thumbnails.php?album=1909

Rene Kundla

17.06.2011