Proos/Münt said raskusteta GP etapi võidu


EPKLi GPsarja esimesel paarismänguetapil said kindla esikoha Veiko Proos/Meelis Münt.

Proos/Münt võitsid päeva jooksul kõik viis mängu üldskooriga 65:27, finaalis alistati Martin Mänd/Roger Viks:13:5. Kui kaks kirkamat medalit läksid Tallinna SK Optima mängijatele, siis pronksi said idavirulased, Tallinna SK Maestro Petanque esindaja Tõnis Neiland ja Kohtla-Järve SHK värvides võistlev Tanel Vähk. 

Väga hea turniiri tegid ka valgalased Tiit ja Anneli Kattai, kes parima segapaarina olid neljandad. Esiliigasse (selles arvestuses mängivad võistkonnad, kus pole eelmise aasta TOP30 mängijaid) kuuluvad Kattai/Kattai võitsid järjest kolm mängu ja ka poolfinaalis Proos/Münt vastu läksid nad 3:0 juhtima, kuid siis panid vastased oma kogemused maksma ning lõpuks kaotasid Kattaid ka pronksimängu, kusjuures duot Neiland/Vähk olid nad alagrupis 13:12 võitnud.

B-turniiri võitsid parima naispaarina Marju Velga/Külli Kariste, samal turniiril olid teine-kolmas Kattaidele esiliigas järgnenud Rene Kundla/Anna Romanenko ja Aimar Poom/Anti Alasi. 

C-turniiri võitsid Priit Koppel/Hardo Sokk, sel turniiril olid teised Merle Lindvest/Arti Lindvest ning kolmandad Margo Peebo/Janek Kiisk. 

Kokku oli võistlustules 19 paari, neist 7 esiliiga duot.

GPetapi paremusjärjestus: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=124 
Pildid: http://pildid.sportiv.ee/thumbnails.php?album=1924

Nüüd on EPKLi reitingusarjas enam kui kuuajane paus, järgmised reitingupunktid jagatakse Kärdlas, kus 23. juulil on kavas Eesti meistrivõistlused paarismängud ning päev hiljem on kavas GPetapp triodele.

Reitinguvõistluste vahepeal petankerid aga ei puhka, kalendriga saab tutvuda http://www.petanque.ee/index.php?id=103589

12.06.2011