Kalevi petangiväljakud ootavad


Eeloleval nädalavahetusel jagatakse Eesti petangi reitingupunkte Tallinnas, Kalevi staadioni petangiväljakutel, kus kavas on Eesti segatriode meistrivõistlused ja paarismängu GP etapp.

Laupäeval algusega kell 11 jagatakse kuuendat korda välja Eesti segatrio meistrivõistluste medalid. Sellel võistlusel peab vähemalt kahel mängijal olema petankeri litsents. Eesti meistrivõistlusele registreerimine lõpeb neljapäeval kell 21, kuid juba kolmapäeva hommikuks oli end kirja pannud 10 triot, huvitaval kombel polnud uusise kirjutamise ajaks registreerunud ühtegi mängijat korraldavast klubist PK Kalev, kuid kuuldavasti on ka sealt tulemas vähemalt paari võistkonna jagu mängijaid. Kui vaadata naiste Eesti reitingut, siis selle põhjal on potentsiaali vähemalt 23 segatrio jagu, kuid mõistagi võivad pühapäeval mängima tulla ka need naised ja mehed, kes seni veel reitingupunkte ei oma.

Esimest astust omab Tallinna SK Optima trio Marju Velga/Martin Mänd/Roger Viks, kusjuures Velga ja Viks on segatriode kulla saanud kahel aastal järjest ning Mänd sai koos nendega kulla 2009. aastal Kärdlas. Velga kaaslased saavad end üldse kindlalt tunda, sest temaga koos mängides pole mehed segatriode meistrivõistlustelt medalita jäänud, Velgal on kuld lisaks 2009. aastal Valgas ja 2010. aastal Kärdlas toimunud võistlusele ette näidata ka 2007. aasta Pirita võistluselt (2006. aastal oli Velga esimene ka Eesti petangiajaloo ainsal selle ala sisemeistrivõistlusel) ning 2008. aastal sai ta hõbeda ning 2006. aastal esmakordselt peetud võistlusel oli Velga kolmas, kusjuures siis said ta praegused võistkonnakaaslased Viks ja Mänd kulla koos Helena-Paula Aavaga.

2006. aasta avavõistlus Valastel oli ka senistest osavõturohkeim, siis osales koguni 18 segatriot, 2008. ja 2009. aastal lõi kaasa 12 ning 2007. ja 2010. aastal 8 võistkonda.

Pühapäeval algusega kell 10 peetakse samas GP etapp paarismängus, mis on litsentsivaba võistlus ja mängida võib ka harjutuskuulidega. Lisaks esikolmikule jagatakse auhindu ja medaleid ka lohutusturniiridel. Harrastaja jaoks on sel hooajal eraldi arvestus ka esiliigas. Esiliiga arvestuses saavad kaasa lüüa paarid, kus kumbki paarilistest ei kuulunud eelmisel hooajal reitingus 30 parema hulka. Esiliigas läheb kolmest paarismängu GPetapist kokkuvõttes arvesse kahe parema etapi tulemused. GP etapile saab registreeruda kuni reede kella 21ni. Kohapeal registreerida ei saa. Kolmapäeva hommikuks oli end kirja pannud 11 duot, neist 4 esiliiga võistkonda.

08.06.2011