Petankereid oodatakse Valka


Eeloleval nädalavahetusel jagatakse Valgas, Pedeli väljakutel Eesti petangihooaja esimesed reitingupunktid, kusjuures pühapäevasel GPetapil võivad osaleda kõik petangisõbrad.

Laupäeval selguvad piirilinnas Eesti meistrid segapaarismängus, kuhu tiitlikaitsjatena saabuvad pealinna petankerid Külli Kariste/Roger Viks, kellele lisaks on end juba kirja pannud üheksa duot.

Pühapäeval on kavas Eesti GP sarja esimene etapp, kuhu on oodatud kõik petangisõbrad. Kui laupäeval peab mängima markeeritud võistluskuulidega ja vähemalt ühel paarilisest peab olema petankeri litsents, siis pühapäeval võib mängida nn säästukuulidega ja ka petankeri litsentsi ei pea võistlejatel olema.

Kui eelmisel hooaegadel oli petangi esiliiga kavas eraldi võistlusena, siis sel hooajal selgitatakse esiliiga paremad välja GP sarjas, kus on kavas kolm trio ja kolm paarismängu etappi. Esiliiga võistkondadel läheb arvesse kahe parema etapi tulemused. Esiliigas ei saa mängida eelmise hooaja reitingu TOP30 hulka kuulunud mängijad.

GP sarjas alustavad kõik võistkonnad ühisel turniiril, mille käigus jagatakse vastavalt tulemustele võistkonnad miniturniiridesse, mille paremaid ootavad auhinnad ja medalid.

Laupäeval algavad võistlused kell 11, pühapäeval kell 10. Kui Eesti meistrivõistlustele registreerimine lõpeb neljapäeva õhtul, siis pühapäevasele võistlusele saab end kirja panna ka enne võistluse algust kohapeal.

Valga on Eesti üks aktiivsemaid petangikantse, kus kohalikke võistlusi peetakse pea iga nädal. Valga petangielu kohta saab rohkem infot aadressilt www.valgapetank.ee

EPKL

25.05.2011