Petankerid alustavad Türgis täna


Türgis, Ankaras peetavatel esimestel laste maailmamängudel algab teisipäeval petangiturniir, kus esindatud ka Eesti.


Paarismängus osaleb 28st riigist 29 võistkonda, korraldajad on esindatud kahe võistkonnaga. Eesti kuulub kolmesesse puuli ning meie esimeseks vastaseks on  Singapur. Djibouti on avavoorus vaba. Mängude algus on kell 9.

Igast kaheksast puulist pääseb play-offi, 16 parema hulka kaks paremat võistkonda. Puulid ja play-offi avaring peetakse teisipäeval, veerandfinaalidega tehakse algust neljapäeval.

Kolmapäeval ja reedel on kavas triode turniir, kus osaleb 29 võistkonda 28st riigist, süsteem on sama nagu paarismängus. Eesti esimene vastane on Rootsi. Teises paaris kohtub Kamerun Serbiaga (algselt pidi Serbia osalema vaid raffa turniiril, kuid hiljem tuldi ka petanki mängima).

Eestit esindavad mängijatena Raoul Sander Maine, Siim Erik Potsepp, Koit Vesso ja Rauno Rämman. Kõik on pärist Tallinna Kristiine gümnaasiumist, kus neile süstib petangipisikut kehalise kasvatuse õpetaja, kahekordne Eesti petangimeister Arti Lindvest. Lisaks mängijatele on Türgis Eesti petangidelegatsioonis treener Merike Aava, esindaja Alari Keedus ning kohapealt vahendab pilte fotograaf Anna Romanenko, kelle pilte saab praegu vaadata tema Facebooki kontolt, aga hiljem ka EPKLi kodulehelt. Eesti delegatsioon saabub Eestisse tagasi esmaspäeva õhtul. 

Kokku on Ankaras pühapäeval avatud mängudel 13 alal võistlemas 3000 kuni 14aastast sportlast 90 riigist üle maailma. Eesti on lisaks petangile esindatud ka korvpallis ja tennises. Kõik mängudega seotud kulud maksab alaliidule kinni korraldajad ehk EPKLil seoses nende võistlustega kulutusi pole. 

RENE KUNDLA

26.04.2011