Laupäeval jagatakse välja sisehooaja viimane medalikomplekt


Talvise hooaja Eesti sisemeistrivõistlustest viimasena peetakse eeloleval laupäeval Tallinnas triode jõukatsumine, kuhu pani kirja 8 võistkonda, kes jagavad omavahel ühtlasi sisehooaja eelviimased reitingupunktid.

Võistkonnad asetati vastavalt kogutud reitingupunktidele nn ussina kahte puuli. A-puulis kohtuvad esimeses voorus Eve Oidsalu/Kaido Koppel/Marek Kolk (1. asetus) ja Marju Velga/Külli Kariste/Katri Aavekukk (8. asetus) ning Harry Kanistik/Roger Viks/Martin Mänd (4. asetus) ja Veiko Proos/Meelis Münt/Kalju Olmre (5. asetus).

B-puulis on avavoorus vastamisi Margus Strööm/Janek Kiisk/Margus Limberg (2. asetus) ja Karl Räis/Ruudi Väärtnõu/Alar Sinimäe (7. asetus) ning Riina Hein/Hardo Sokk/Priit Koppel (3. asetus) ja Alari Keedus/Gunnar Usin/Rene Kundla (6. asetus).

Puulide kaks paremat mängivad poolfinaalis pääsu eest finaali, puulide 3. ja 4. selgitavad 5.-8. koha omaniku.

Eelmise sisehooaja esikohaomanikud Tanel Vähk/Hillar Neiland/ Tõnis Neiland (viimane neist ühtlasi ainus käimasoleva hooaja reitingu esikümnest, keda laupäeval kohal pole) tiitlit kaitsma ei tulnud. Eelmise hooaja hõbedameeskonnast on kohal Martin Mänd ja Roger Viks, kelle seltskonnas on Allar Eleranna välja vahetanud Harry Kanistik, kes eelmisel aastal ei osalenud. Eelmise hooaja pronksimeeskonnast Arvi Palla ei osale, küll on kohal Margus Limberg ja Kalju Olmre.

Eelviimane võimalus on sisehooajal osaleda ennustusvõistlusel. Eelviimase etapi, paarismängu Eesti sisemeistrivõistlusi ennustas edukaimal Varje, kes kogus 10 punkti. Tema ja veel viis ennustajat suutis õieti märkida võitjaks duo Münt/Proos. Teise koha saanud Koppel/Sokku olidpakutud küll ülejäänud esinelikukohtadele, kuid hõbedat ei pakkunud neile keegi. Ka kolmanda ja neljanda koha täpseid pakkujaid oli vaid üks, Palla/T. Neilandi pani täpselt kolmandaks Anna Romanenko ja Viks/Mänd ebaedu pronksimängus nägi ette vaid Riina Hein.

Kaks etappi enne ennustusvõistluse lõppu on jätkuvalt liider Alari Keedus, kel koos 62 punkti. Teisel kohal on Martin Mänd 54 punktiga ja kolmandal kohal on sama punktide arvuga Riina Hein. Esikolmiku selja taga ootavad oma järge esikolmikuuse pääsemiseks Tõnis Neiland (52), Merike Aava (52) ja Vello Vasser(49). Oma lootused kolme parema hulka jõudmiel on ka Varjel (47) ja Arvi Pallal (46). Ülejäänud ennustajad sihivad kohta esikümnes.

Nn Väikese ennustusvõistluse raames (neljast viimasest etapist läheb arvesse kolm) on samuti liider Keedus (20), järgnevad Sten Andra (18) ja Varje (16).

Laupäevase võistluse info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=117
Ennustusvõistluse info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103653

07.04.2011