Kas lõpuks saabub taas Viks/Männi aeg?


Kui eelmisel aastal võitsid Roger Viks/Martin Mänd mõlemad sisehooaja reitinguvõistlused, kus nad koos mängisid, siis sel hooajal lähevad nad kolmandale katsele.

Kas hooaja avavõistluse hõbeda ja ekvaatorkapi pronksi järel saabub eelmise aastal mõlemad paaritiitlid võitnud lõpuks ka sel hooajal tähetund või peavad nad ootama hooaja viimast võistlust, sellele saab vastuse juba laupäeva õhtuks. Kindlasti lähevad esikohaplaanidega võistlustulle ka ülejäänud 17 kirja pannud võistkonda.

Võistkonnad asetati ussi-süsteemil kuude puuli ehk esimesel real on 1.-6, teisel real 7.-12. ja kolmandal real 13.-18. asetusega võistkonnad.

A-puulis saavad kõige kauem magada esimese asetusega Margus Strööm/Margus Limberg, kellel ette näidata eelmise paarismänguvõistluse esikoht. Tabelis teisel real on Riina Hein/Alar Sinimäe, kusjuures Hein proovib sel hooajal paarismängus juba kolmandat meest, segaduplis oli ta Priit Koppeliga viies ja ekvaatorkupil Gunnar Hiiuga edukaima segapaarina kuues. Seega hoolimata partnerist on ta alati puulist edasi saanud. Seekord on Hein/Sinimäe esimeseks vastaseks Hillar Neiland/Rene Kundla, duo kes viimati võitis Ida-Virumaa paarismängu reitinguvõistluse.

B-puulis saavad vastast oodata Roger Viks/Martin Mänd, kelle esimeseks vastane tuleb vastasseisust Gunnar Usin/Marek Kolk – Kadri Arunurm/Rutt Voldek ehk 2/6 hetke petangiliidu juhatusest saab selles duellis kokku, kusjuures mõlemad paarid on sel hooajal koos esmakordselt.

C-puulis on esimese asetusega selle sisehooaja komeet Eve Oidsalu, kes on endaga kaas tõmmanud Alari Keeduse ehk Eve on jätnud vähemalt selleks võistluseks maha oma eelmise kolme paarismänguturniiri kaaslase Kaido Kopeli, kellega koos võideti segapaarismängu turniir. Sama puuli esimene mäng on hooajal esmakordselt koos mängiva duo Arvi Palla/Tõnis Neiland ning avaturniiril eelviimase kohaga leppima pidanud Karl Räis/Ruudi Väärtnõu vastaseis.

D-puuli esimene asetus on Kaido Kopel/Gunnar “Eveasendaja” Hiiu. Kui Kaido mängis kolm eelmist turniiri Evega ja Gunnari ainus selle hooaja paarismänguvõistlust on kulgenud koos Riinaga, siis paitab kuidas nad suudavad mehega koos mängida. Puuli avamäng on ekvaatorkapil viiendaks jõudnud Janek Kiisk/Kalju Olmre vs hooajal esimest korda koos mängivad Katri Aavekukk/Külli Kariste.

E-puulis on esimese asetusega Priit Koppel/Hardo Sokk, kelle hooaeg on läinud allamäge – 3. koht hooaja avavõistlusel ja 9. koht ekvaatorkapil. Samas on puuli teisel real Andres Viisitam/Aarne Välja, kelle suund on olnud vastupidine – 10. koht avaetapil ja 4. koht ekvaatorkapil. Idavirulaste vastaseks on avavoorus “uus paar” Indrek Eglit/Andero Kelu.

F-puulis on esimese asetusega taas üksteist leidnud Meelis Münt/Veiko Proos. Teise asetusega on segapaarismängu sisehooaja hõbedapaar Sirje Viljaste/Ivar Viljaste. Tabeli kolmandalt realt leiame duo Margo Peebo/Marko Neemelaik, kes eelmine kord puuli otsustavas mängus just Viljastetele (tõsi küll, siis oli Sirje asemel Kristo) komistasid ja 13.-18. koha jagamisega leppima pidid.

Ennustusvõistluse lihtsustamiseks toome ära viimaste paarismänguturniiride kohad paaridel, kes ka seekord koos mängivad.

5.02.2011, ekvaatorkapp
1. Strööm/Limberg
3. Viks/Mänd
4. Viisitam/Välja
5. Kiisk/Olmre
9. Koppel/Sokk
13.-18. Peebo/Neemelaik

27.11.2010, hooaja avalöök
2. Viks/Mänd
10. Välja/Viisitam
13. Väärtnõu/Räis

8.08.2010, Maestro Karikas
5. Räis/Väärtnõu
17. Sokk/Koppel

17.07.2010, Eesti meistrivõistlused (Kärdla)
1. Viks/Mänd
7. Räis/Väärtnõu

23.05.2010, Optima Open
1. Viks/Mänd
4. Aavekukk/Karite
5. Münt/Proos
13. S. Viljaste/I. Viljaste
14. Sokk/Koppel

24.04.2010, reitinguvõistlus
1. Viks/Mänd
4. Sokk/Koppel
7. Strööm/Limberg

23.01.2010, Eesti siseesivõistlused
1.Viks/Mänd
2. Proos/Münt


Laupäevase võistluse info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=116 

Ennustusvõistluse info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103653

24.03.2011