Ennustusvõistlusele oli GP 5. etapp punktivaene


SiseGPsarja ennustusvõistluse 5. etapp oli ennustajatele senistest etappidest üllatusterohkeim. Kui eelmised etapid olid andnud edukamatele vähemalt 10 punkti, siis seekord piirdusid viis paremat 8 punktiga.

Kokkuvõttes tähendas see seda, et liider Martin Männi edu lähimate jälitajate ees kahanes kahe punkti võrra, Männil on nüüd 43 ning Alari Keedusel ja Riina Heinal 42 punkti. Pärats esimeset kolme etappi liidriks olnud Merike Aava on 39 punktiga neljas. Viiendal kohal oleval Tõnis Neilandil on 37 punkti ja kuues on Vello Vasser 36 punktiga. Esikuuik on teistest veidi eest ära rebinud.

Viienda etapi võitjapaari Strööm/Limberg pakuti võitjaks vaid ühel talongil, samuti arvas vaid üks ennustaja täpselt, et Vähk/Neiland saavad teise koha. Finaal läks mõlemas mõttes aia taha Tõnis Neilandil, sest lisaks mängulisele kaotusele petangiplatsil kaotas ta sellega ka ennustuses kuus punkti.

Samas on meeldiv tõdeda, et nagu eelnevatel etappidel, nii ka sel etapil ei jäänud punktita ükski ennustaja.

Alates 6. etapist on uute ennustajatele liitumiseks ennustajatel väike lisastiimul - teeme samade reeglitega eraldi arvestuse ehk "Miniennustuscupi" ka viimase nelja etapi kohta, kusjuures arvesse läheb viimasest neljast etapist kolme parema tulemused. Mõistagi saavad selles arvestuses kaasa lüüa ka senised ennustajad ning uued liitujad saavad ka punkte üldarvestuses.

Ennustuse infoleht: http://www.petanque.ee/index.php?id=103653

07.02.2011