SiseGP 5. etapp paistab silma osavõturohkusega


Laupäeval Tallinnas toimuvale EPKLi siseGpsarja 5. etapile registreerus 20 duot, kes on jagatud kuude puuli. Tõotab tulla pikk ja huvitav võistluspäev.

Sarja poolitavale võistlusele jagati võistkonnad nö ussi-süsteemiga ehk tabeli esimesele reale läksid 1.-6., teisele reale 7.-12., kolmandale reale 13.-18. ja neljandale reale 19.-20. paigutust omanud võistkonnad. Karikatabelisse said esimesest ringist vaba asetuse võitjad neljastest puulidest (E, F) ja puulidest (A, B), kus olid 1. ja 2. asetust omanud võistkonnad. Ülejäänud kaks (C, D) puuli võitjat pandi tabelisse arvestusega, et kui kõik läheb nö asetuse põhiselt kohtuksid poolfinaalides 1-4 ja 2-3 asetusega võistkonnad. Puulide teised loositi tabeli vabadele ridadele arvestades seda, et ühte tabelipoolde ei jääks sama alagrupi võistkonnad.

Hommikupoolsed puulid on A, E ja F puul. A-puuli kuuluvad seitsmest võistlusel osalevast naisest neli, neljast osalevast segapaarist kaks ning üks kahest naispaarist. Ühtlasi on see ainus puul, kus pole ühtegi 16,5 võistlusel osalevast idavirulasest. Avavoorus kohtuvad Katri Aavekukk/Urmas Berkmann – Marju Velga/Külli Kariste. Vabad on jaanuarikuus Kohtla-Järvel sisemeistriks segapaarismängus tulnud Eve Oidsalu/Kaido Kopel.

E-puulis on seevastu koguni kolm Ida-Virumaa duot, avavoorus on neist vastamisi Andres Viisitam/Aarne Välja – German Terehhov/Tõnu Kortel. Selle puuli kindlalt parim mitte-idavirumaa ja parim segapaar Riina Hein/Gunnar Hiiu on avavoorus vastamisi duoga Vladimir Ogneštšikov/Rene Kundla.

F-puulis on omamoodi Ida-Virumaa – Tallinna maavõistlus, kus alguses „kogukonnasisesed“ paarid selgitavad omavahel parema ja siis mängitakse teises voorus „maavõistlust“. Avavoorus on seega vastamisi Kristo Viljaste/Ivar Viljaste – Jaan Sepp/Argo Sepp ning Janek Kiisk/Kalju Olmre – Margo Peebo/Marko Neemelaik.

Lõunast alustavad B-, C- ja D-puul. Kui F-puulis on tegu kahe „riigi“ maavõistlusega, siis B-puulis on kolmik-kohtumine Tallinn – Lääne-Virumaa – Ida-Virumaa. Tallinn on saatnud võistlustulle reitingu järgi nende parima meespaari Roger Viks/Martin Mänd, kes ühtlais on avavoorus vabad. Lääne-Virumaad esindab neil võistlustel ainsa paarina Raul Mõtus/Vello Vasser, kelle vastaseks „valiti“ Ida-Virumaalt kohale tulevast kaheksast paarist ainus naispaar Rutt Voldek/Anna Romanenko.

C-puulis kohtub Hiiumaa-Tallinna duo, seitse minutit enne registreerimise lõppu end kirja pannud Ruudi Väärtnõu/Alar Sinimäe avavoorus eelmise aasta Eesti koondislaste Tõnis Neilandi ja Tanel Vähiga. Avavoorus on vabad Priit Koppel/Hardo Sokk.

D-puulis on avavoorus vastamisi hooaja esimese etapi neljas-viies Gunnar Usin/Alari Keedus ja uus Ida-Virumaa kooslus Mait Metsla/Hillar Neiland, nende võitjat ootab duo Margus Strööm/Margus Limberg.

Kõik on oodatud osalema ka ennustusvõistluse viiendas voorus. Lisaks traditsioonilistele küsimustele võite (aga ei pea) vastata, kas enne jõuab lõpule A-puul või suudab enne neid lõpetada mõni lõunastest puulidest.

Ennustajatele võib lisada avaetapist viiteid. Avaetapi võitjad Berkmann/Proos seekord ei mängi, seega on favoriidikoorem duol Viks/Mänd ning kindlasti tahavad kolmandalt kohalt finaali tõusta Koppel/Sokk. Ülejäänud avaetapi paaridest on kokku jäänud kolm C-turniiril osalejat - Välja/Viisitam (10.), Velga/Kariste (11.) ja Oidsalu/Kopel (14.), kusjuurest neist kaks on reitingupunktide põhjal tõusnud „mudaliigast“ esimesse tugevusgruppi.

Etapi info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=112  
Reitingu info: http://www.petanque.ee/reiting  
Ennustusvõistluse info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103653 

 

04.02.2011