RK vaade: Laupäeval selgub Tallinna petangimeister


Eesti talvise GPreitingusarja kolmanda etapina on eeloleval laupäeval, 8. jaanuaril Kalevi petangihallis kavas Tallinna lahtised petangimeistrivõistlused triodele. Registreerimine võistlusele lõppes neljapäeval ja kirja pani end 13 triot.

Tiitlikaitsjatest mängivad Arvi Palla ja Kalju Olmre sel aastal koos Sten Olmrega (äsja Tallinnas lõppenud Läänemeremaade korvpalliturniiril tunnistati Sten U16 turniiril teise koha saanud Eesti parimaks). Eelmisel aastal samuti linna meistrivõistlustel kuldsesse võistkonda kuulunud Margus Limberg mängib koos eelmise aasta pronksi Janek Kiiski ja eelmisel aastal mitte osalenud Margus Ströömiga.

Nagu ikka oleme eelmise hooaja litsenstide põhjal üle vaadanud, kui palju on mingist EPKLi klubist võistlustel esindatud:
Optima – 8
Maestro - 8
Kalev – 7
SHK - 2
Kärdla - 1
Klubitud - 13
Ehk endiselt pole hooajal EPKLi liikmesklubidest skoori avanud Võru ja Valga petangiklubi.

39st (muide täpselt samapalju punktisaajaid on kahe esimese etapiga) kolmandale etapile registreerunud mängijast 11 pole sel hooajal veel GPsarjas osalenud. Ülejäänud 28st mängija vastasseisus võitsid kahel etapil osalenud mängijad 18:10 ühel etapil osalenud mängijaid ehk veel 18 mängijat on sellel kursil, et saada mälestusmeene selle eest, et osaleti kõigil sisehooaja GPetappidel.

Jätkub ka ennustusvõistlus, kuhu enne loosimist riskis oma ankeedi saata vaid Marek Kolk.

Etapi info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=110 
Reitingu info: http://www.petanque.ee/reiting/
Ennustusvõistluse info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103653
Eelmiste meistrivõistluste tulemused: http://www.petanque.ee/index.php?id=103646&cid=53

Loosimisest

13 võistkonda jagati senikogutud punktide põhjal kolme loosigruppi. Seejärel asetati neli A- ehk tugevaima loosigrupi meeskonda alagruppidesse arvestusega, et poolfinaalis läheksid kokku 1. ja 4. ning 2. ja 3. asetusega võistkonnad ehk kaks tugevamat asetust ei saaks täisedu korral enne finaali kokku. Samas tähendab see seda, et kui ühks kahest parema asetusega meeskonnast puulis korra libastub,   kohtuvad kaks parema asetusega meeskonda juba veerandfinaalis – nii juhtus eelmisel etapil. Loosikomisjoni hääletaga 2:1 jäi neljaseks puuliks B-puul ehk see puul, kuhu asetus A-loosigrupist kõige nõrgemate punktidega meeskond. Kahest 0 peal olevast võistkonnast kukutas loos neljasesse puuli trio Riina Hein/Mati Palmet/Heigo Kullang.

A-puuli sai esimesele reale parima asetusega kahel esimesel etapil esikoha pälvinud Veiko Proos, kelle kõrvale on eelmisest etapist jäänud Allar Elerand. Kahel esimesel etapil Proosiga koos võidukas olnud Margus Berkmann jätab sarnaselt isale kolmanda etapi vahele, Marguse asemel on favoriitrios Meelis Münt, kes eelmisel etapil aitas pealtvaatajate hooaja rekordi viia viie inimeseni.

Proos/Elerand/Münt ootavad endale teise vooru vastast esimese vooru vastasseisust, kus 2/3 tiitlikaitsjatest Sten Olmre/Kalju Olmre/Arvi Palla kohtuvad eelmise talve Tallinna meistrivõistluste kuuenda trioga, kes mängib koosseisus Katri Aavekukk/Marju Velga/Külli Kariste. Eelmisel GPetapil alustas 5/6 (Palla asemel mängis siis Olmretega Margo Peebo) sellest vastasseisust D-puuli, kus 13:5 jäid peale mehed, kes seejärel alistasid ka teise asetusega trio Kanistik/Viks/Mänd, kes veerandfinaalis jäid dramaatilises heitluses alla hilisematele esikohaomanikele.

A-puuli veerandfinaali vastased tulevad D-puulist, kus esimeses voorus on vabad turniiril teist asetust omavad Priit Koppel/Hardo Sokk/Gunnar Hiiu, kes vana aasta viimasel turniiril jäid esimesena esikolmikust välja, kusjuures ei saa märkimata jätta, et neil oli hilisemate esikohaomanike vastu poolfinaalis kasutada nii varjatuid kui ka otseseid “matškuule”. Hoolimata sellest annavad Koppeli ja Soku esimes etapi pronksipunktid triole kokkuvõttes teise asetuse.

D-puuli esimeses voorus on vastamisi eelmise etapi ebaõnnesõdurid, puuli esimeselt asetuselt 9:13 ja 12:13 kaotusega C-turniirile langenud, lohutuseks selle kindlalt võitnud 1/3 tiitlikaitsjatest ja 1/3 eelmise hooaja pronksist Janek Kiisk/Margus Strööm/Margus Limberg ning Ida-Virumaalt pealinna meistrivõistlustele kaarte segama tulev trio Vladimir Ogneštšikov/Pjotr Nikkar/Elmo Lageda.

B-puulist sai veidi juba enne kirjutatud, sest see oli ainus neljaliikmeline puul, kus kõrgeimal real on turniiri neljandat asetust omavad Gunnar Usin/Marek Kolk/Alari Keedus. Ei tahaks küll ära sõnada, aga kaks eelmist GPetappi pole B-puuli tugevaima asetusega võistkond puulist edasi saanud. Võistkonna Usin/Kolk/Keedus esimene vastane on trio Riina Hein/Mati Palmet/Heigo Kullang.

Ka ülejäänud kaks turniiril mängivat segatriot on B-puulis. Avavoorus on vastamisi Eve Oidsalu/Andero Kelu/Ruudi Väärtnõu ja Kadri Arunurm/Gern Koha/Margo Peebo. Kuuest nimetatust vaid kolm (Oidsalu, Väärtnõu ja Peebo) on eelmistel etappidel osalenud ehk B-puulis on 12t mängijast koguni pooled siseGPsarja uustulnukad.

C-puulis on avavoorus vabad ehk tabeli esimesel real turniiri kolmanda asetusega Harry Kanistik/Martin Mänd/Roger Viks. Nad saavad endale teiseks vooruks vastase Virumaa vastaseisust, kus Aarne Välja (eelmise etapi A-turniiri 3.)/Hillar Neiland (B-turniiri 1.)/Rene Kundla (C-turniiri 3.) vastasteks on selle hooaja sarja uustulnukad, kuid eelmise talve Tallinna meistrivõistluste viienda koha trio Vello Vasser/Matti Vinni/Raul Mõtus.

05.01.2011