RK vaade: Eeloleval laupäeval jagatakse GP teise etapi punktid


Eeloleval laupäeval peetakse Tallinnas, Kalevi petangihallis Eesti sisereitingu GP sarja teine etapp, kavas on Jõuluturniir triodele. Registreerimine lõppes neljapäeval, registreerus 12 võistkonda. Kuni laupäeva hommikuni on oodatud kõikide huviliste talongid ennustusvõistlusele.

28st esimesel etapil osalejast pani end teisele etapile kirja 25 mängijat, lisaks osaleb GP 2. etapil 11 mängijat, kel sel hooajal on veel reitinguarve avamata.

Kui võtta aluseks eelmise hooaja litsentsid, siis sarnaselt esimesele etapile on esindatud EPKLi seitsmest liikmesklubist viis:
Maestro - 9
Optima - 7
Kärdla - 5
Kalev - 5
SHK - 3
Mängijad, kes eelmisel hooajal ei võtnud litsentsi, selliseid osaleb teisel etapil 7.

Võistluste info: http://www.petanque.ee/index.php?id=103589&cid=109
Ennustusvõistlus: http://www.petanque.ee/index.php?id=103653

Loosimisest

Nagu esimeselgi etapil oli loosikomisjon kolmeliikmeline eesotsas etapi peakorraldaja Marek Kolgiga. 12 võistkonda jagati loosimiseks kolme tugevusgruppi, kusjuures vastavalt ekspertide nõuandele paigutati neli tugevamat alagruppidesse nii, et kui nad peaks alagrupid võitma ja ka karikaringi esimese vooru edukalt läbima kohtuksid ühes poolfinaalis 1. ja 4. asetus ning teises poolfinaalis 2. ja 3. asetus.

A-puulis leidsid lisaks esimest asetust omanud triole Allar Elerand/Margus Berkmann/ Veiko Proos koha kaks Ida-Virumaa võistkonda, kel peakorraldaja lubas muigamisi mängida avavooru kohtumine eelnevalt kodus ära. Kokkuvõttes tähendab see vaid üht - ülejäänud alagruppides mängijatel oleks kindlasti kergenduseks, kui sellest alagrupist pääsevad edasi idavirulased. Nimetagem siinkohal ka avavooru vastaseisu: Ivar Viljaste/Andres Viisitam/Aarne Välja - Vladimir Ogneštšikov/Pjotr Nikkar/Rene Kundla.

A-puul saab endale veerandfinaalivastased D-puulist, kus esimeses voorus on vabad Harry Kanistik/Martin Mänd/Roger Viks. Avavoorus kohtuvad Sten Olmre/Margo Peebo/Kalju Olmre - Katri Aavekukk/Marju Velga/Külli Kariste ehk kaks võrdselt reitingupunkte omanud võistkonda, kellest Olmre/Peebo/Olmre said kõrgemasse griuppi asetuse tänu sellele, et Olmre/Olmre olid Velga/Karistest esimesel etapil C-turniiril paremad.

B-puulis on tabelis esimesel real ja avavoorus vaba neljanda asetusega ehk viimasena tugevamasse loosikasti jäänud trio Janek Kiisk/Margus Limberg/Margus Strööm. See puul tundub ka kõige ühtlasem, sest teisel real on seal  Arvi Palla/Andrus Treiman/Urmas Berkmann, kes sarnaselt Kiisk/Limberg/Strööm võistkonnale osalesid kogu koosseisuga ka esimesel etapil (kolmas selline trio on (Viljaste/Viisitam/Välja). Kõige nönõrgemast loosigrupist tuli sellesse puuli ainus võistkond, kel kolme peale sel hooajal Eestis veel punktiarve avamata, kuid trio Tõnis Neiland/Hillar Neiland/Tanel Vähk on teatavasti valitsev Eesti sisemeister.

C-puulis võivad vist kõik kolm võistkonda loosiga rahul olla. Avavoorus on vabad Priit Koppel/Hardo Sokk/Gunnar Hiiu, kes ootavad vastast kohtumisest Eve Oidsalu/Kaido Kopel/Marek Kolk - Karl Räis/Ruudi Väärtnõu/Marko Neemelaik.

Vaadates puulide koosseise ei tohiks ennustusvõistlusel punktide noppimine väga raske olla, kuid üks näiteks vaid üks vääratus kahelt favoriidilt ning nad on veerandfinaalis koos ja kogu asetus saaks sellega ühtlasi pea peale pööratud. Samas näitas esimene etapp, et karikaring oli suhteliselt üllatustevaene, kuid teada on ka fakt, et see, kas tuntav vahe on see, kas ühelmängijal on kasutada voorus kaks kuuli või kolm.

Looside kattumisest

A-puul: esimesel etapil olid selles puulist vastamisi vaid Välja/Viistam ja Kundla (siis koos Toomraga) vastamisi, seda lohutusturniiril, peale jäi Välja.

B-puul: Berkmann/Treiman - Kiisk/Strööm kohtusid puulis võitjate ringis ja peale jäid Berkmann/Treiman. Samuti olid nad vastamisi 7.-8. koha mängus ja ka siis jäid peale Berkmann/Treiman. Tasub ka mainida, et Palla (siis koos Viljastega) mängis 1. etapil oma 2. etapi  võistkonnakaaslaste vastu 5.-8. koha poolfinaalis, kus Palla/Viljaste alistasid Berkmann/Treimani ühe punktiga. Limberg (koos Usiniga) oli omakorda Palla (VIljaste) alistanud veerandfinaalis.

C-puul:  ainuke mänguline kokkupuude oli oma 2. etapi alagrupikaaslastega kolmel mängijal, nimelt alistasid Koppel/Sokk veerandfinaalis duo, kus Marek Kolk mängis Alari Keedusega. Tõsi küll Kolk (Keedus) ja Räis/Väärtnõu kuulusid ka avavõistlusel ühte puuli, kuid kohtuda neil ei õnnestunud.

D-puul: nagu eelpool manitud kohtusid Olmre/Olmre duoga Kariste/Velga C-turniiril ning peale jäid lõpuks lohutusturniiri võitnud Olmre/Olmre.

Ja veel tähtede kokkusattumisest ehk sellest, kes on kaks turniiri järjest olnud sama tähega puulis
2xA: Kundla
2xB: Limberg
2xC: Kolk, Väärtnõu, Räis
2xD: Viks, Mänd

13.12.2010