Silver Karjus peab oma parimaks saavutuseks petangimeistritiitlit


Teisipäevases, 16. novembri Eesti Päevalehes on pikk intervjuu sel aastal komeedina Eesti tennisemaailma tulnud ja Kaia Kanepi treenerina taas tippu viinud Silver Karjusest, kes oma loos ütleb uhkusega, et ta parim tulemus pärineb petangis, kus ta on tulnud Eesti meistriks. See tulemus on eraldi välja toodud ka infoboksis.

Jaan Jürine küsis: "Aga tõele au andes, sul on vähe välja panna. Kuigi Kanepi ise ütleb, et kõik teeb tasa su piiritu tennisearmastus."

Karjus vastas: Noh, koolipõlves tegelesin paljude spordialadega. Jalgpalli, korvpalli, käsipalli ja purjetamisega, ära said proovitud ka poks ja maadlus. Tippsportlast minust ei saanud. Parima tulemuse tegin petangis, kus tulin Eesti meistriks. Tennisereketi võtsin kätte alles 19-aastaselt. Igapäevast sparringupartnerit minust Kaiale pole, mängueelsest soojendusest minu enda mängu-klass kõrgemale ei ulatu. Aga ma pole Kaiale treeningupartner, olen treener. Võin lohutada ennast sellega, et ka paljude teiste tippmängijate treenerid pole tennisetaustaga. Näiteks esireketiks tõusnud Caroline Wozniacki treenerist isa on hiljutine profijalgpallur. Tipptennisistidest valivad treenerikutse vähesed. Järjest sagedamini kohtab treenerite seas neid, kes oleksid nagu „kõrvalt” tulnud.

Lugu: http://www.epl.ee/artikkel/587378

17.11.2010