Naiste EMil jäi Eesti jagama 5.-8. kohta


19.-22. augustini Sloveenias, Ljubljanas peetud 5. naiste Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti naiskond koosseisus Katri Aavekukk, Külli Kariste ja Marju Velga jagama 5.-8. kohta. Võitis Prantsusmaa.

Eesti loositi alagruppi C koos Valgevene, Slovakkia ja Itaaliaga. Edasisaamine 16 parema hulka Eesti naiskonnale probleemiks ei osutunud - Itaalia alistati 13:7, Slovakkia 13:5 ja Valgevene 13:9. Teisena sai C alagrupist edasi Itaalia.
Mängud jätkusid puulides, kus Eesti kohtus kõigepealt Inglismaaga ning võitis saareriigi esindajaid 13:0. Järgmisena mängiti Prantsusmaaga, kes avaringis oli alistanud Walesi 13:0. Selles kohtumises tuli Eestil vastu võtta turniiri esimene kaotus (1:13). Kuna Wales alistas Inglismaa (13:12), siis kaheksa parema hulka pääsemiseks tuli ka Eestil Wales alistada. Viimasega saadi ka suurepäraselt hakkama - Eesti andis otsustavas mängus Walesi naiskonnale vaid 7 punkti.

Veerandfinaalis oli Eesti vastaseks Hispaania, kellelt tuli vastu võtta 2:13 kaotus ning sellega sai turniir Eesti jaoks läbi.

Vaatamata sellele on see Eesti naiste kõrgeim koht tiitlivõistlustel. Sama kaugele jõudsid eelmisel aastal ka mehed Prantsusmaal toimunud esimestel meeste Euroopa meistrivõistlustel.

5. naiste EMil Ljubljanas osales 31 võistkonda 30 riigist.

22.08.2010