Esiliiga võitsid Urmo Auväärt ja Jüri Janson (lisatud pildid)


Täna Tallinnas, Pirita petangiväljakutel toimunud Esiliiga finaalvõistluse võitsid Urmo Auväärt ja Jüri Janson Lääne regioonist, alistades 13:5 Ida regiooni duo Anneli Suits/Enn Lehtpuu. Kokku osales 11 paari.

Kolmanda koha saavutasid Juhan Neiland ja Kristo Viljaste, kes alistasid pronksimängus paari Riina Hein/Indrek Eglit seisuga 13:2. Kogu paremusjärjestust ja tulemusi saab näha siit ning pilte siit.

Esiliiga on võistlussari, mille eesmärk on propageerida petanki kogu Eestis ja tuua võistlustele uusi petangihuvilisi. Sarja raames jagatakse Eesti nelja regiooni, igaühes neist toimub kaks osavõistlust ning nende tulemuste põhjal saab 4 paremat võistkonda Tallinnas toimuvale finaalvõistlusele.

Sel aastal võisteldi esmakordselt paarismängus (seni on võistlusviisiks olnud trio), kuid see tõi etappidele oodatust vähem võistkondi - kui eelmisel aastal osales kogu riigi peale kokku 31 triot, siis tänavu osales kõigest 36 duot.

Esiliiga võistlussari on viimastel aastatel olnud populaarseim Lääne-Eestis ning kõige ebapopulaarsem Tallinnas ja Põhja-Eestis.

EPKL ootab Esiliigal osalenud võistlejate aktiivset osavõttu ka Eesti reitinguarvestusse kuuluvatest võistlustest.

14.08.2010