Proos vedas meeskonna taas kullale


Eesti triode petangimeistrivõistlustel saavutas oma seitsmenda kulla Veiko Proos, kes seekord mängis koos Meelis Mündi ja Margus Berkmanniga.

Hilisemate esikohaomanike tee tundus püsti olevat poolfiaalis, kus esmakordselt koos mäginud trio Merike Aava/Arvi Palla/Alari Keedus läks 0:1 kaotusseisust kolme vooruga (1+5+5) ette 11:1. Kolme klubi mängijatest koostatud trio Aava/Palla/Keedusel oli kolm reaalset mängu lõpetamise võimalust (seda ka kaotusseisust 11:12 viigistades), kuid isegi viimases voorus seisul 12:12 ei suutnud nad viimast kuuli poole meetri sisse asetada ning Proos/Münt/Berkmann saidki finaali, kus nad alistasid 13:10 trio Andrus Treiman/Roger Viks/Martin Mänd, mille kaks viimatimainitud liiget said samas mänguviisis tiitli eelmisel Kohtla-Järvel.

Eesti tituleerituim petanker Veiko Proos sai triomängus oma seitsmenda meistritiitli, Mündil on neid tiitleid mainekaimas mänguviisis neli ja Berkmanni jaoks oli see teine esikoht, kuid tiitlit võites on Berkmann ja Münt alati saanud toetuda Proosi oskustele. Samas selles koosluses said nad kulla esmakordselt, 2007. aastal koos mängides pidid nad leppima hõbemedaliga, kusjuures siis said kulla Viks ja Mänd, kes tookord mängisid koos Harry Kanistikuga

Eelmise aasta hõbedamehed Marek Kolk ja Andero Kelu  said sel aastal koos Gunnar Hiiuga mängides pronksmedalid, kusjuures medalimängus alistati poolfinaali suure edu mahamängimisest muserdatud vastased koguni 13:0.

Võistlustel osales 12 võistkonda, millega kahjuks korrati 2007. aasta vähesusrekordit.

Veidi rohkem on oodata mängijaid pühapäevasele Maestro karikale, kus on end eelnevalt kirja pannud 19 paari.

07.08.2010