Esiliiga tõi petangiväljakule Järva maavanema


Eesti esiliiga idaregiooni esimesel etapil Paides tegi oma petangidebüüdi Järva maavanem Tiina Oraste.
Pildid: http://pildid.sportiv.ee/thumbnails.php?album=1483

Maavanem Tiina Oraste koos Ulvi Järvikuga oli konkurentsitult etapi parim naispaar, kes ühtlasi tegi suurt peavalu nii etapi võitnud Kohtla-Järve duole Vladimir Ogneštšikov/Elmo Lageda kui ka neljanda koha saanud Lääne-Virumaa duole Vello Vasser/Heili Vasser, kelle vastu nad koguni 8:0 algedu said. Kokkuvõttes suutsid Oraste/Järvik edestada duot, mille üheks liikmeks oli esimeste, 1992. aastal Väätsas peetud Eesti triode meistrivõistlustel kolmanda koha saanud Kalev Lillepea, kes mängis esiliigat koos Olavi Nurmsaluga.

Etapp oli täis traagikat, sest Ida-Virumaa duol Juhan Neiland/German Terehhovi oli alagrupi viimases voorus edasipääsuks vaja paari Vasser/Vasser vastu võtta 7 punkti ja Neilandi arvates olid needneil juba käes. Pingevabalt viimased visked teinud Neilandi üllatuseks oli aga tabloo jäänud pidama nö “6,5” peal. Seega selgus, et tegelikult kaotasid nad mängu 6:13, mis viis nad vaid 5.-6. koha mängule, kus nad lubasid kaotuse korral jalgsi linna piirile jalutada, sest vastaseks oli esmakordselt koos mänginud Jaak Rooden/Tõnu Kortel, kes kumbki Ida-Virumaa reitingutabelis eriti eesotsas ei ole. Võitsid järgmise etapi korraldaja Rooden ja Kortel, kes siiski vastastele halastasid.

Turniiri viimaseks mänguks jäi kestma finaal, kus seisult 9:9 oli kohalikul duol Anneli Suits/Enn Lehtpuu vastaste kuulide lõppemisel punkt peal ja viis kuuli käes. Viiest kuulist tõid punkte juurde vaid kaks ja neist viimane oli 1993. aasta Eesti üksikmängu meistri, pausi järel taas petangirajale naasnud Lehtpuu arvates võidukuul. Vastastele kätt ulatades selgus aga, et üheksale punktile kolm punkti liites siiski võiduks vajalikud 13 punkti kokku ei tule. Viimaseks jäänud voorus said juba lihtsad neli punkti idavirulased ning mäng lõppeski Elmo Lageda/Vladimir Ogneštšikovi 13:12 võiduga. Ka kolmas koht läks Ida-Virumaale, selle sai Jõhvi duo Karla Purgats/Tõnu Kapper.

Idaregiooni teine etapp peetakse 1. augustil Kohtla-Nõmmel. Kahe etapi kokkuvõttes pääsevad neli võistkonda 14. augustil Tallinnas peetavasse finaali.

26.07.2010