Töölisspordi maailmamängudel võidutsesid Belgia ja Prantsusmaa


Juuli alguspäevadel Tallinnas peetud 2. töölisspordi (CSIT) maailmamängude petangiturniiri võitis naiste arvestuses Belgia ning meeste arvestuses Prantsusmaa.

8 naist mängisid üksikmängu ning Eesti edukaimana oli Rutt Voldek teine, kaotades finaalis belglasele Micheline Balhandile 9:13. Põhiturniiril 6 võidu ja 1 kaotusega teise koha saanud Voldek nentis, et finaali kaotus oli oma lohakus, sest põhiturniiril oli ta sama belglast võitnud koguni 13:1. Kolmas ja neljas koht kuulusid Tallinna Kalevi esindajatele, põhiturniiri võitnud Eve Oidsalule ja Riina Heinale. B-turniiri võitis Sirje Viljaste.

Lisaks Eestile ja Belgiale osalesid naiste turniiril ka soomlased.

Mehed mängisid paarismängu ning 19 paari seas suutis viiest Eesti esindustest end veerandfinaali mängida vaid Ivar Viljaste/Mait Metsla, kes veerandfinaalis alistasid Soome I 13:6, kuid esikolmikusse end mängida ei suudetud. Võitis Prantsusmaa I Belgia III ja Prantsusmaa III ees.

Meeste turniiril osales lisaks viiele Eesti paarile seitse paari Soomest, kolm Belgiast, kolm Prantsusmaalt ja üks Türgist.

Kõiki II CSIT maailmamängude tulemusi saab näha siin.

10.07.2010