Kokkuvõte lätlaste Warriorsiga konkureerivast võistlusest KOLKS


Nagu ütleb kuulus inglise vanasõna: "Kui sa ei proovi, siis sul kindlasti ei õnnestu!"

03.12 2022 toimus Saaremaal Uduvere petangihallis mängijate poolt palavalt armastatud suurturniir KOLKS II. Eelmisel aastal käima lükatud iga-aastase sündmusega võrreldes oli edasiminek osalejate arvus lausa 12,5%. Kindlasti oleks see olnud veelgi võimsam, kui samale päevale ei oleks sattunud petanki harrastavate dartsi ja möllkymängijate ühisettevõtmine Harku oluliselt madalamas hallis.

Traditsiooniliselt ei nõutud sel turniiril osavõtutasu, mis arusaamatul põhjusel tundub hoopis vähendavat osalejate arvu ja huvi. Lisaks pakkusid korraldajad tasuta ööbimist (mida kasutas vaid 1 paar) ning toitlustamist. Tõenäoliselt vähendab see kõik sündmuse prestiiži. Järgmisel aastal toimuval, arvult kolmandal, turniiril saab tehtud olulised muudatused kontseptsioonis ning vaatame mis siis juhtub. KOLKS III saab mida ilmsemalt toimuma 18. juunil 2023, päev pärast esmakordselt kohalikus petangiajaloos Saaremaal toimuvaid Eesti Meistrivõistlusi. Seni on juba huvi tundnud nii Läti kui Leedu mängijad. Kahtlustan, et osalejate rekord saab löödud nii 400%-ga.

Turniiri käigust kah. Traditsioonilised 5 vooru šveitsi tõid esile mängijate meeletult ühtlase taseme ja spordis nii oluliste üllatusmomentide rohkuse. Näiteks jäi eelmise aasta võitja Siim, tõsi küll uue paarilisega, puhtalt viimaseks. Ilma kaotuseta ei pääsenud keegi ja võitjaks kroonitud Gennadi ning Johannes oleks kihlveobörsid teinud pururikkaks. Mandrilt turniirile tulema vaevunud osalejate au päästsid seekord teisele kohale platseerunud Kalju ja Kadri. Kolmandaks jäänud Gunnar ja Margit oleks kindlasti lootnud pisut enamat, kuid koefitsient va sunnik vedas alt.

Auhinnalaualt võis leida lisaks karikatele nii giidituure kui kalastus- ja paadiretkede vautšereid. Samuti ei puudunud sealt Armeeniapärane hõrgutis Dolmaa ning rahaline lisaauhinnafond, mis kogunes vabatahtlikust osalusriskist ja läks 100% jagamisele ainult korraldajale arusaadaval viisil;) Eriauhinnana 10€ igaühele, kes suutis kentamaga osavalt ümber käia ning loosiauhinnana korraldajapoolne koolitus vastavalt soovile bridges/petankis/pokkeris, jõuluvanana esinedes või kokkuleppel lubadus täita mõni muu salasoov.

Lõpetuseks veel tänusõnad kõigile abilistele, ilma kelleta oleks üritus jäänud kindlasti mannetumaks ning arusaadaval põhjusel kiidan veelkord mandrilt kohale tulnuid. Järgmisel aasta näeme raisk!

 

Korraldustoimkonna esindajana Marek Kolk

07.12.2022