Eesti paarismängu meistrivõistlused Väätsal


Väätsa on taastamas oma kunagist taset Eesti petangikantsina. Korraldajad olid võistlusteks praktiliselt nullist üles ehitanud 40 väljakut, suure töö on ära teinud nii Enn Lehtpuu, Kalev Lillepea kui paljud teised abilised. Ka 1990-ndatel oli täpselt samas kohas palju väljakuid, kus peeti mitmeid üleriiklikke võistluseid ja ka esimesed Eestit tiitlivõistlustel esindanud mängijad olid pärit Väätsalt. Praegu koondab selle piirkonna mängijaid Järvamaa Petanque Klubi, kellest on sellel aastal Eestis rohkem medaleid kogunud vaid riigi parim klubi SK Kärdla.

Eesti meistrivõistlused paarismängus olid Väätsal kavas 3. septembril ning kokku osales 52 paari ehk 104 mängijat! Eks seda oskavad öelda statistikud, kas tegemist on absoluutse Eesti meistrivõistluste osalusrekordiga, kuid viimastel aastatel nii palju osalejaid ei mäleta. Ilmselt kutsus Väätsa uue (vana?) põneva mängukohana, samuti polnud samal päeval Eestis konkureerivat üritust, vahest mängis olulist rolli asupaik – kesk-Eestis, kõikidel hea kohale tulla? Igal juhul niivõrd rohke osavõtt teeb ainult rõõmu.

Kuigi ilm oli jahedavõitu, kulges võistlus ladusasti. Mängiti 4 vooru šveitsi süsteemis, kust edasi 16 hulka pääsemiseks oli vaja koguda vähemalt 3 võitu. Teised kohad mängiti välja 8-kaupa ehk 17.-24. koht, 25.-32. koht jne ning päris lõpus nelja kaupa (49.-52. koht). Kaalukad eriauhinnad ehk 10-kilosed kartulikotid olid lisaks esinelikule Järvamaa klubi poolt välja pandud ka B, C, D ja E-finaali võitjatele. Võistluse võitsid tugevat selgroogu näidanud ning 1/8 finaalis suurest kaotusseisust välja tulnud Robin Randrüüt (Järvamaa PK) ja Meelis Münt (SK Kärdla). Õhtuhämaruses lõppenud põnevas finaalis jäid teiseks Robin Aus ja Aimar Poom (mõlemad Tartu Kalevi PK) ning kindla kolmanda koha said Henri Mitt ja Tõnis Neiland (mõlemad Viru SK). Väärt neljanda koha hõivasid Võhma PK mängijad Raivo Ignatov ning Ivan Ignatov.

On äärmiselt rõõmustav, et noored taas head mängu demonstreerisid. Mõlemale Robinile oli see täiskasvanute klassis Eesti meistrivõistluste esimene medal. Ka tuleb tunnistada, et finaal oli praktiliselt Hugo Treffneri Gümnaasiumi siseasi. Lisaks EPKL-i presidendile Meelis Mündile osalesid finaalis Robin Randrüüt (värskelt HTG-sse sisse astuja), Robin Aus (kevadine kooli lõpetaja) ning Aimar Poom (kehalise kasvatuse õpetaja).

Mõningaid pilte võistlusest näete siit.

Täpsemad tulemused on leitavad siit.

Tänan võistluse kaaskorraldajat Järvamaa Petanque Klubi, tublisid abikohtunikke Kertut, Valmarit ja Ennu, fotograafe Kristiinat ja Veroonikat, teisi abilisi ning samuti kõiki osalejaid, ilma teieta poleks võistlus nii hästi õnnestunud! Kindlasti kohtume Väätsal juba järgmisel aastal! 😊

Aimar Poom
Võistluse peakohtunik

08.09.2022