Üksikmängu meistrivõistluste kokkuvõte


6. augustil kogunesid eesti petankerid Tõrva, et välja selgitada Eesti meister üksikmängus.

Hommikul alustasid võitlust tiitli nimel 15 naist ja 37 meest, kelle seas kolm juuniorit. Ilm petankereid ei soosinud - enamik sõelmängudest tuli pidada vihmas.

Mehed mängisid sõelmängudes 4 vooru ning selgitasid välja 16 parimat, kes jätkasid teekonda tiitli nimel. Poolfinaalidesse mängisid ennast kolm noormängijat Henri, Kaspar ja Robin, ning läbi aegade parim Eesti petanker Veiko. Meeste poolfinaalide eel tekkis arutelu: Henri, Kaspari ja Robini vanus kokku ei küündi Veiko vanuseni ja kui poiste keskmine vanus on 18 ja natuke alla, siis Veiko näiteks on mänginud juba 29 aastat. Kas peale jääb noorus või kogemus?

Ühes poolfinaalis kohtusid omavahel Viru klubi esindavad Henri ja Kaspar. Sellel korral pani kindlalt oma paremuse maksma Henri ning edenes finaali. Teises poolfinaalis kohtus veel juunioride klassi kuuluv Robin ja Veiko. Kindla võidu võttis sellel korral kogemus. Kolmanda koha mängus suutis sellel korral enda paremuse maksma panna Kaspar ning tasuks Eesti meistrivõistluste kolmas koht. Finaalis võitis kogemus ning taaskord krooniti meistriks Veiko. Üks on kindel - noormängijad andsid tormihoiatuse ning see teeb ainult rõõmu.

Naised mängisid sõelmängudes 3 vooru ning selgitasid välja 8 parimat. Head mängu näitasid Katri, Angelika, Kertu ja Marge, kellele tasuks poolfinaalikohad. Esimeses poolfinaalis kohtusid omavahel Katri ja Kertu, kus oma paremuse pani kindlalt maksma tiitlikaitsja Katri. Teises poolfinaalis läksid vastamisi Angelika ja Marge. Põnevas poolfinaalis õnnestus Margel võita valitsevat Balti üksikmängu meistrit ning kindlustada endale koht finaalis. Pronksimängu väga hästi alustanud Kertu pidi lõpus siiski tunnistama Angelika paremust.

Finaali võitis üllatuslikult Marge, kes hommikul oli veel kahevahel, kas osaleda Eesti meistrivõistlustel üksikmängus või minna seenioride võistlustele Viljandisse. Siinkohal võiks tähelepanu juhtida sellele, et selle aasta EPKL kalendris on nüüd teist korda, kus Eesti meistrivõistlused kattuvad mingi muu alternatiivse võistlusega, mis "sööb" osalejaid meistrivõistlustelt. Tulevikus peavad kalendri koostajad rohkem oma üritusi koordineerima.

Mängujärgsetes vestlustes selgus, et suurem osa mängijaid jäid väga rahule nii korralduse kui ka väljakutega, mille kvaliteeti ja mängitavust ei rikkunud ka vihm. Sellised väljaütlemised annavad meile korraldajatele indu juurde ka järgmisel aastal see suur töö ette võtta.

Maris Rõõm

09.08.2022