Baltic Mix Masters kokkuvõte


12. juunil toimus Kaunases Draugystes pargis esimene Baltic Mix Masters, kus osales 23 segapaari: 8 Eestist, 9 Leedust ja 6 Lätist.

Eesti koondise antud võistluseks said moodustada Eesti tulistamismeistrivõistluste neli parimat meest ja neli parimat naist. Kahjuks oli loobujaid palju ning kaheksa tiimi kokkusaamine osutus üle ootuste keerukaks. Eestit esindasid võistlustel:

Veiko Proos, Katri Aavekukk
Enn Lehtpuu, Anneli Suits
Maris Rõõm, Janek Kangur
Kalju Olmre, Kadri Arunurm
Mati Rõõm, Varje Reede
Marek Kolk, Veroonika Saar
Kaido Kopel, Piret Kopel
Ilmar Roosioks, Angelika Roosioks

Pühapäeva hommikul olid segapaarid valmis alustama lahingut Baltic Mix Mastersi tiitli nimel. Ilm ei halastanud. Juba kell 10 hommikul oli soojakraade 25 ning taevas oli pilvitu. Eelringis mängiti 4 vooru šveitsi süsteemis, mis selgitas välja karikasüsteemi A, B ja C turniirile pääsejad.

Eelringi mängud olid tasavägised ja enamus mänge millegipärast ikka eestlaste vastu. Pärast viimast šveitsi vooru oldi ootaval seisukohal, kes on need tiimid, kes 2 võiduga A turniirile mängima pääsevad. Kindla edasipääsu tagasid Katri ja Veiko, kes läbisid eelringi kaotusteta. Teise Eesti paarina, kahe võiduga, pääsesid A turniirile Piret ja Kaido. A turniirilt jäid kõige napimalt välja üheksandana Maris ja Janek ning kümnendana Kadri ja Kalju.

Eelringist teisena edasi pääsenud Katri ja Veiko alustasid veerandfinaali leedulaste Julia ja Jūriuse vastu. Kindel võit ning ees ootas poolfinaal tugevate lätlaste vastu. Äsja lõppenud naiste Euroopa meistrivõistlustel suurepärast mängu näidanud ja naiskonnaga viienda koha saanud  Ginta ja eelmisel päeval Kaunas Open 2022 võitnud Arturs sellel korral meie paarile vastu ei saanud ning Katri ja Veiko tagasid kindla võiduga koha finaalis.

Veerandfinaalis kohtusid Piret ja Kaido eelringi võitjate, lätlaste Anastasija ja Edgarsiga. Väga tasavägisest mängust väljusid võitjatena Piret ja Kaido ja koht nelja parima hulgas oli kindlustatud. Poolfinaalis olid meie paari vastasteks leedukad Dovile ja Vytautas, kelle üle võeti kindel võit ja sammuti edasi finaali.

Esimene Baltic Mix Mastersi finaal oli seega eestlaste siseasi. Väga tasavägises ja mõlemapoolsete võimalustega mängus realiseerisid oma punktikohad paremini Piret ja Kaido ning tasuks Baltic Mix Masters tiitel.

Maris Rõõm

14.06.2022