Ülevaade toimunud üksikmängu, paarismängu ja segapaarismängu MMist


Maailmameistrivõistlused Taanis Karlslundes (12-15 mai 2022) üksikmängudes ja paarismängudes on seekord möödas. Neljapäevast pühapäevani võisteldi naiste ja meeste üksikmängus, naiste ja meeste paarismängus ning segapaarismängus. Kokku jagati välja 5 meistritiitlit. Eesti koondist esindasid Merike Aava, Angelika Tauk, Mihkel Filipenko ja Margus Berkmann. Võistkonna esindajana oli kaasas Triin Gretel Tauk. 

Kõik huvilised said jälgida maailma parimate petankerite sooritusi otseülekannetena mitmete riikide petangilehekülgede kaudu. Meistritiitlid läksid seekord Šveitsi (naiste üksikmäng Sylviane Metairon), Hispaaniasse (meeste üksikmäng Jesús Escacho Alarcon ja naiste paarismäng Aurelia Blazquez Ruiz ja Sara Diaz Reyes), Itaaliasse (meeste paarismäng Diego Rizzi ja Alessio Cocciolo) ja Taisse (segapaarismäng Sarawut Sriboonpeng ja Nantawan Fueangsanit). 

Taani sai maailmameistrivõistluste korraldamisega väga hästi hakkama. Võistlejad võeti lennujaamas kenasti vastu ning viidi hotelli Kopenhaagenis. Hotellis jagati koheselt informatsiooni lähipäevade ajakava kohta ning tehti loosimised šveitsi süsteemi esimeseks vooruks. Kõik võistluspäevad olid väga pikad – hommikul vara bussile ja õhtul hilja tagasi, võistlused toimusid Karlslundes ca 30 minuti bussisõidu kaugusel hotellist. Ajaliselt peaaegu püsiti ajakavas, kuid üksikud paarismängud venisid ning selle tõttu venis ka võistluspäev (Eestilgi õnnestus olla viimasena mängimas esimesel võistluspäeval ning lõpetati kell pool 12 õhtul). Kõige pikemaks mänguks osutus näiteks meeste paarismäng Itaalia vs Senegal veerandfinaalis, mis kestis kokku 3 ja pool tundi. Mängud peeti nende statsionaarses sisehallis (8 + finaalväljak) ning hoone kõrvale püstitatud ajutises telgis (ca 16 väljakut). Hilisõhtused mängud telgis olid katsumuseks kõigile, sest õues läks õhtuti ikkagi väga jahedaks.   

Naiste singel (Merike Aava) – Eesti : Kambodža 11:12 , Eesti : Šotimaa 10:13, Eesti : Iisrael 7:11, Eesti : Korea 9:8. Võit Korea üle ning tulemuseks 37.koht (41 osalejat). 

Meeste singel (Mihkel Filipenko) – Eesti : Šotimaa 7:13, Eesti : Soome 7:13, Eesti : Korea 11:13, Eesti : Liibanon 13:2. Võit Liibanoni üle ning tulemuseks 41. koht (43 osalejat). 

Naiste paarismäng (Merike Aava, Angelika Tauk) – Eesti : Malaisia 2:13, Eesti : Ungari 13:2 , Eesti : Itaalia 2:13, Eesti : Kanada 12:11. Võit Ungari ja Kanada üle ning tulemuseks 21. koht (37 osalejat). 

Meeste paarismäng (Mihkel Filipenko, Margus Berkmann) – Eesti : Hispaania 0:13, Eesti : Kanada 5:13 , Eesti : Inglismaa 13:9. Võit vabast voorust ning Inglismaa üle, tulemuseks 26. koht (41 osalejat). 

Segapaarismäng (Angelika Tauk, Margus Berkmann) – Eesti : Ungari 13:5 , Eesti : Belgia 12:13, Eesti : Leedu 13:5 , Eesti : Taani 10:11. Kindlad võidud Ungari ja Leedu üle ning ühepunktilised kaotused Belgiale ja Taanile. Otsustavas mängus taanlastega oli meil kuni viimase viskeni võimalus pääseda 16 hulka, kuid taanlased õnnestusid ja said sealt veel hoogu edasi ning jõudsid lõpuks poodiumile! Kokkuvõttes 22. koht (39 osalejat). 

Osalejate arvu kohta 4 ringi šveitsi andsid küll võimaluse mitmetele riikidele 2 võiduga 16 parema hulka saada, kuid kahjuks Eesti seda bucholzitega ei saanud. Kõik mängud olid põnevad ja kogu tiim mängis suurepäraselt. Vastaste kohta nii palju, et naiste singlis vastaseks olnud Iisrael, naiste paarismängus vastaseks olnud Itaalia (pronks) ja Malaisia (hõbe), meeste paarismängus vastaseks olnud Hispaania ja segapaarismängus vastaseks olnud Belgia ja Taani (pronks) jõudsid kõik 16 parima hulka vastavates mänguformaatides. Tõesti suurepärased esitused meie mängijatelt ning kogemusteks ja motivatsiooniks tuleb kaasa võtta see, et kõik mängud olid mängitavad ning meie mängijad tegid väga head sooritused medalisaajate vastu. Üllatusi leidus ka sellel MMil, näiteks Läti jõudis meeste üksikmängus veerandfinaali, suurepärane tulemus Raido Blumbergsilt, ning prantslaste teekonnad lõppesid veerandfinaalides, põhjanaabrid meeste paarismängus Mikko Lehti / Thomas Foussier 8 hulgas.

Kõiki tulemusi näeb FIPJP kodulehelt: http://www.fipjp.org/index.php/en/ 

https://www.fipjp.org/images/karlslunde/2022_denmark1-2-MIX_RESULTS_MIMI.pdf

Angelik<

23.05.2022