Eesti meistrid tulistamises Reede ja Berkmann


Pühapäeval peeti 16 naise ja 39 mehe (sh juuniorid) vahel maha üks tuline tulistamise võistlus.

Alustame naistest, kus eelringi parima tulemuse, 20 punkti, sai kirja Merike Aava. Talle järgnesid Kadri Arunurm, Kertu Palm ja Maris Rõõm, kes kõik edenesid otse veerandfinaalidesse. Teisest ringist suutsid end edasi tulistada Marju Velga, Angelika Tauk, Varje Reede ja Merike Lusbo.

Kolm sõelmängu neljast kujunesid väga ühepoolseteks, aga neljas pakkus Eesti tulistamise meistrivõistluste ajaloos esimest korda sudden death olukorra - nimelt lõpetasid Kertu Palm ja Angelika Tauk viigiliselt nii kogu sarja kui ka ümbervisked. Otsustavaks sai üks vise 7m kauguselt vaba kuuli pihta (1. harjutus), mille tabas Kertu Palm ja tasuks pääs poolfinaali.

Ka poolfinaalid kujunesid tõeliseks närvide mänguks ning ülinappide võitudega edenesid finaali Maris Rõõm ja Varje Reede. Poolfinaale kanti live-videona üle ka EPKLi Facebooki lehel ja need on järelvaadatavad siin.

Pronksiheitluses jätkus põnevust viimase viskeni – otsustava snadi tabamuse sai viimase viskega Merike Aava ja tänu sellele 3 punktile temale pronks tulemusega 20-18. Kertu Palm pidi seekord leppima neljanda kohaga. Sarnaselt pronksiheitlusele kujunes pingeliseks ka finaal - viimase kuuli õhus oleku ajal ei olnud veel selge, kes saab kulla. Seekord maapind ei andestanud ning kuul, mis maandus snadi ees, hüppas üle. Kuld Varje Reedele tulemusega 16-11 ja hõbe Maris Rõõmule. Päeva parima tulemuse viskas võitja, Varje Reede, veerandfinaalis – 27 punkti.

Naiste medalistid:

  1. Varje Reede (Võhma)
  2. Maris Rõõm (Tõrva)
  3. Merike Aava (Saku)

Meeste eelringist suutsid otse veerandfinaali edeneda Toomas Hoole, Veiko Proos, Hardo Sokk ja Kaido Kopel vastavalt 32, 30, 28 ja 26 punktiga. Teises voorus oli jagada veel 4 veerandfinaali kohta, millele pretendeeris 12 mängijat. Pea kestis ja käsi oli piisavalt täpne Margus Berkmannil, Enn Lehtpuul, Kevin Kanguril ja Aigar Lusbol, kes suutsid end sõelmängudele tulistada.

Veerandfinaalid pakkusid midagi igale maitsele: kaks olid suhteliselt ühepoolsed, üks oli tõeline närvide mäng ja üks oli lisaks närvide mängule ka tõeliselt kõrgetasemeline heitlus. Närvide mängus suutis Enn Lehtpuu alistada Hardo Sokku 22-21. Kõrget taset näitasid Kaido Kopel ja Margus Berkmann – lõpptulemuseks 35-30 tiitlikaitsja kasuks. Veidi lihtsamalt pääsesid poolfinaali Toomas Hoole ja Veiko Proos.

Poolfinaalid olid kuni lõpuni tasavägised, kuid paremate snadi löökidega tagasid pääsu finaali Kärdla klubi mängijad Margus Berkmann ja Veiko Proos. Pronksilahingus võtsid mõõtu kaks 55+ koondise kandidaati Enn Lehtpuu ja Toomas Hoole. Sel korral jäi peale Enn Lehtpuu tulemusega 25-19 ja pronks Järvamaa klubi mängijale.

Finaal kujunes suvise finaali korduseks, kus Margus Berkmann pani oma paremuse maksma ja kõik oli selge enne lõppu, selge 35-17 võit ja tiitel kaitstud. Päeva parima tulemuse eest hoolitses samuti võitja 35 punktiga.

Meeste medalistid:

  1. Margus Berkmann (Kärdla)
  2. Veiko Proos (Kärdla)
  3. Enn Lehtpuu (Järvamaa)

Nii meeste kui naiste lõplikku paremusjärjestust ja tulemusi saab vaadata siin. Mõlemat finaali kanti live-videona üle ka EPKLi Facebooki lehel ja need on järelvaadatavad siin.

Samuti on valminud petangisõbra ja kahekordse tulistamise Eesti meistri Aimar Poomi koostatud meeste ja naiste tulistamise edetabelid, kus on arvesse võetud Eesti (sise)meistrivõistlused ning rahvusvahelised tiitlivõistlused. Edetabeleid saab näha siin.

11.04.2022