Eesti Masters 2022 kokkuvõte


Laupäeval, 15.01.2022 sai teoks Eesti Masters järjekorranumbriga 2.

Laupäeval,  15.01.2022 sai teoks Eesti Masters järjekorranumbriga 2.

Taaskord oli reitingu parimatel võimalus asuda kapteni kohale ning moodustada endale sobiv võistkond. Võistkonna moodustamiseks said võimaluse 2021. aasta reitingu 2 parimat naist ja 8 parimat meest. 8 parima mehe hulgas oli sellel korral 3 juuniorit (Ott Karl Kopel, Kevin Sten Liik, Henri Mitt) ja 1 veteran (Toomas Hoole).  Kas mehed peaksid peeglisse vaatama ja mõtlema, kuidas natukenegi paremaks saada, et juunioridele ja veteranidele tulevikus suuremat konkurentsi pakkuda?

Võistluspäeva hommikul loositi kümme võistkonda kahte alagruppi ning võitlus Eesti Mastersi tiitli nimel võis alata. Sel korral mängiti alagruppides 75 minutit pluss 1 snadi (eelmine kord mängiti 60 minutit). See lisa 15 minutit aitas niipalju, et vaid 2 alagrupi mängud lõppesid tulemusega, kus võitja võistkond ei saanud 13 punkti. Eelmisel korral oli vastav number 9. Kas selle edasimineku tekitas see ekstra 15 minutit või oleme  natuke kiiremaks muutunud? Tahaks uskuda ja loota, et meie mängutase ning -kiirus on tõusnud.

A-alagrupis tegi puhta töö tiim SAND (Margus Berkmann, Tõnis Neiland, Ruudi Väärtnõu), kes neljas esimeses mängus vastastele mingit võimalust ei andnud. Tasuks alagrupi võit ja pääs poolfinaali. Teisena läks alagrupist edasi tiim GRASS GREEN (Henri Mitt, Aimar Poom, Olav Türk), kelle kapteniks sellel aastal suurepärast mängu näidanud juunior Henri.

B-alagrupis oli poolfinaali koha eest tihe rebimine. Enne viimast mängu oli selge, et AZURE BLUE (Toomas Hoole, Martin Mänd, Ivar Viljaste) on poolfinaali koha kindlustanud, aga kes teisena edasi saab oli selgusetu. Tiimid MAGENTA (Triin Gretel Tauk, Merike Aava, Angelika Tauk) ja MARLBORO RED (Veiko Proos, Kevin Kangur, Aigar Lusbo) pidasid tulise lahingu poolfinaali koha eest, kust võitjana väljus sellel korral meeste tiim MARLBORO RED.

Esimeses poolfinaalis läksid vastamisi A-alagrupi kindel liider SAND ja B-alagrupi teine MARLBORO RED. Poolfinaal, millest võitjana väljus MARLBORO RED, oli tasavägine ja kestis ligikaudu kaks tundi. Teises poolfinaalis oli asi selge pooletunnise mängu järel. Seni suurepärast mängu mänginud ja B-alagrupi võitnud AZURE BLUE tunnistas MM-il käinud meeste paremust. Seega tiim GRASS GREENi kindel võit ja edenemine finaali.

Oli rõõm tõdeda, et järjekordselt jäid finaalmängu vaatama suurem osa mängijatest ning kohale oli tulnud isegi mõned mittemängivad pealtvaatajad. Pealtvaatajate pettumuseks ei kujunenud finaal nii pingeliseks kui oleks võinud olla ega pakkunud seda pinget, mida üks finaal võiks pakkuda. Finaali kallutas enda kasuks juba teist aastat järjest Veiko Proosi kokku pandud tiim MARLBORO RED. Finaali ajal oli kõikidel pealtvaatajatel võimalus valida finaali MVP, kelleks sellel korral osutus võitja tiimi esiasetaja Aigar Lusbo!
Kõikide mängude tulemusi ja lõppjärjestust saab vaadata siit.

EPKL tänab kõiki, kes ulatasid abikäe ja andsid panuse selle võistluse korraldamisele – Mihkel Filipenko, Maris Rõõm, Martin Mänd, Katri Aavekukk, Angelika ja Toomas Tauk, Meelis Münt, Alari Keedus.

20.01.2022