Hooaeg 2022 on avatud


Laupäeval, 8. jaanuaril sai uus hooaeg avatud juba traditsiooniks saanud Klubide Sarja I etapiga.

Näha on, et selline võistlusformaat tõmbab väljakutele üha rohkem mängijaid. Sel korral oli kohal 13 võistkonda kaheksast erinevast klubist. Oma võistkonda ei pannud välja sel korral SHK, Saaremaa, Maestro, Valga ja Küti klubid. Mitteosalemise põhjuseks olid läbivalt Eesti Valitsuse poolt kehtestatud piirangud ja COVID olukord. Seevastu kaheksast klubist lausa viis (Järvamaa, Wicia, Saku, Tartu, Viru) olid tulnud võistlema kahe tiimiga. Kokku oli osalemas 83 mängijat – omalaadne rekord seegi Klubide Sarja võistlustel.

Võitjate selgitamiseks mängiti kolm vooru Šveitsi süsteemis ja seejärel veerandfinaalid, poolfinaalid ning finaal. Suuri üllatusi seekordne võistluspäev ei toonud.

Oma paremuse panid kindlalt maksma Kärdla klubi mängijad. Kogu päeva jooksul tunnistati vastase paremust vaid ühes mängus peale seda, kui matši võitja oli selgunud. Kärdla päeva võib kokku võtta Andre Agassi sõnadega “aeg ja harjutamine annavad kokku saavutused”.

Teise koha saavutas Tõrva klubi. Juba pikka aega on olnud näha selle klubi potentsiaali. Mängijate read on igal aastal täienenud ning viimastel klubi võistlustel on hakanud see ka tulemuseks vormuma.

Kolmanda kohaga kinnitas oma tuntud headust ja stabiilsust Saku klubi esindusvõistkond.

Pääsuga poolfinaali ja neljanda kohaga andis tormihoiatuse Viru klubi. Suures osas noortele mängijatele toetuv võistkond, millesse oskuslikult segatud kogenud mängijate tarkus.

Viienda koha võttis võistluselt võistlusele mängu parandav Järvamaa klubi I võistkond. Kogemust on tiimis küllaga ja noormängijad arenevad iga võistlusega.

Huvitava, uuenenud koosseisuga (mitmed Eesti väljakutele naasnud mängijad) mänginud Saku 2 koosseis võttis kuuenda koha ja ilmselt on oma saavutatuga rahul.

Mitte just kõige lihtsamaid vastaseid esimeses neljas mängus kohanud Wiciale 7. koht.

Tartu esindusvõistkonnale valmistas kindlasti pettumuse I etapil saadud kaheksas koht.

Ainuke klubi, kes sai kahe võistkonnaga kaheksa parema hulka oli sel korral Saku.

Kaheksa parema hulgast jäid välja Võhma võistkond ning Tartu, Viru, Wicia ja Järvamaa klubide teised tiimid.

Sarja tabeliseis peale I etappi on järgnev:

Koht Klubivõistkond Punktid
1. Kärdla 173
2. Tõrva 158
3. Saku I 146
4. Viru 2 135
5. Järvamaa 1 126
6. Saku 2 119
7. Wicia 2 111
8. Tartu 1 104
9. Tartu 2 96
10. Võhma 90
11. Viru 1 84
12. Wicia 1 78
13. Järvamaa 2 74

II etapp toimub 13. märtsil. Sinna on mõnevõrra aega ja paljud klubid kasutavad seda kindlasti treenimiseks ning tabel võib veel palju muutuda.

Meeldetuletuseks – Klubide Sarja kaks paremat võistkonda pääsevad mängima Baltic Sea Club Cupile, mis toimub 17.-18. septembril Kaunases, Leedus.

Mängude tulemusi saab vaadata siit.

12.01.2022