Tiitlivõistluste ootus


Pärast mitmeid ärajätmisi ja edasilükkamisi saavad novembri keskel teoks 2021. aasta tiitlivõistlused. Käesoleva aasta maailmameistrivõistlused peetakse Hispaanias, Kataloonias, Santa Susannas. Samas kohas toimuvad nädalase vahega naiste ja juunioride ning meeste maailmameistrivõistlused. Loomulikult on kõikides mänguliikides esindatud ka Eesti koondised.

Juunioridest on võistlustules Kaspar Mänd Viru SK-st, Henri Mitt Viru SK-st, Ott Karl Kopel Saku PK-st ja Kevin Sten Liik PK-st Wicia. Kõik noormehed on näidanud juunioride klassis juba mitmeid aastaid häid tulemusi ja viimastel hooaegadel ka meeste klassis. Olgu märgitud Ott Karl Kopeli hõbemedal Eesti sisemeistrivõistlustel üksikmängus või Kevin Sten Liigi pronksmedal paarismängus. Harjutatud on palju, kohalikel võistlustel osaletud järjepidevalt. Kätte on jõudnud kauaoodatud aeg näidata ka maailmale, milleks me suutelised oleme. Siinkohal võiks meenutada põhjanaabrite soomlaste U23 koondise mängu paari aasta taguselt Euroopa meistrivõistluselt, kus alguses ei saadud mängu kuidagi käima, lõpuks aga tasuks lausa kuldmedal. Selline lähemine võiks väga hästi sobida ka eestlastele „algul ei saa vedama, pärast pidama“. 

Naistest esindavad Eestit maailmameistrivõistlustel Külli Kariste, Marju Velga ja Katri Aavekukk kõik Kärdla SK-st. Mitmeid kordi tiitlivõistlustel käinud võistkonnal kindlasti kogemusest puudu ei ole. Viimase paari aasta jooksul palju aega treeningutele kulutanud võistkond on kindlasti valmis taaskord tiitlivõistlustel Eesti värve esindama. Kas kodus omandatuid oskusi suudetakse ka vormida heaks tulemuseks? Loodetavasti suudetakse ja veelgi paremaks kui mõned aastad tagasi Hiinas toimunud MMil.

Meeste maailmameistrivõistlustel esindab Eestit väga kogenud Tartu Kalevi PK võistkond koosseisus Aimar Poom, Valmar Pantšenko, Igor Kostin, kellega on liitunud ka Viru SK mängija Olav Türk. 2020. aasta Eesti meistrid ja 2021. aasta katsevõistluste võitnud meeskond on näidanud pingelistes olukordades väga head närvi. Ka tiitlivõistluste kogemus on olemas. Poleks nagu miskit, mis takistaks MM-il saavutamast head tulemust.

Mida võiksime siis meie koondistelt oodata eelseisval MM-il? Edasipääsu eelringist ehk Šveitsi süsteemist võiks lugeda kordaminekuks. Sealt edasi on iga võit juba boonus. Juhul, kui eelringist edasipääs jääb saavutamata, siis võiks õnnestumiseks lugeda Rahvuste Karika turniiril pääsu finaali.

Tulistamisharjutuses esindavad Eestit juunioridest Henri Mitt, naistest Marju Velga ja meestest Aimar Poom. Siin on raske midagi oodata või prognoosida, kuna tegemist on harjutusega, kus marginaalid on tõeliselt väikesed. Kõik meie mängijad võiksid visata nii öelda oma tulemuse ära ehk ootused on siiski suhteliselt kõrgel, mis tähendab, et eelringi tulemus võiks alata numbriga 3.

Juunioride ja naiste võistluse programm

Meeste võistluse programm

Võistlustest tehakse otseülekandeid LaLigaSports TV platvormil.

Pöidlad pihku koju jääjatel ja edu koondisele Hispaanias.

22.10.2021