Proloog – Klubide Karikas 2021


Ameerika laulja ja laulukirjutaja James Brown on lisaks loodud surematutele lauludele ka öelnud midagi niisugust, mille järgi võiks arvata, et ka sport ei olnud talle sugugi võõras teema: „Sa pead kasutama seda, mis sul on, et saada seda, mida tahad.“.

Selge on see, et igal klubil on teatud omadustega mängijad, mida siis tuleb oskuslikult kasutada, et saavutada seda „mida tahad“... ja see on vist kirjutamatagi selge, mida kõik tahavad – parima klubi tiitlit Eestis aastal 2021.

Vaadates registreerunud võistkondi ja koosseisusid võib tõdeda, et nii tasavägist ja kõigile osalejatele võimalust pakkuvat võistlust ei mäletagi.

Aga mis oleks üks suurvõistlus ilma spekulatsioonideta? See oleks lihtsalt võistlus, mis vaja ära teha (aga seda me keegi ei taha).

Tartu Kalev – üle pika aja saanud klubide võistluseks kõik oma parimad mängijad kohale. Viimastel võistlustel väga head vormi näidanud liidreid omav võistkond. Kas suudavad selle ka võistkondlikult realiseerida?

Tõrva – koduväljakueelist kasutav klubi, kes ilmselt tahab paljudele tõestada, et ka nemad suudavad hästi mängida terve turniiri, mitte ainult eredad sähvatused üksikutes mängudes. Kas jätkub usku endasse lõpuni?

Järvamaa – iga võistlusega aina paremasse vormi ja paremaid tulemusi saavutavad mängijad. Kui mugavalt tunnevad ennast natuke teistsuguses võistlusformaadis? Kas suudavad selle kohe omaks võtta?

Saku – mitmeid kordi klubide võistlusi võitnud võistkond, kelle osaks viimasel ajal jäänud muud pjedestaalikohad. Tööd on tehtud ja tahtmine on suur, et seda muuta.

Kärdla – kestva soosiku koormat kandev võistkond. Kas peavad sellele ka sel korral vastu või murduvad? Iga tulemus peale võidu on läbikukkumine.

Viru – äsja kodustel meistrivõistluste nädalavahetusel suurepäraseid tulemusi saavutanud mängijad, kellele lisatud hetke Eesti parimate juunioride hulka kuuluvad noored. Kas on piisvalt kogemust, et see võistkonnas peituv potentsiaal ka realiseerida?

Kohtla-Järve SHK – klubide formaadis palju võitnud ja kogenud võistkond, sel aastal küll vähem võistlustel osalenud mängijatega. Kas kujuneb võistluse „mustaks hobuseks“?

Võhma – uus klubi, kelle mängijad võistluselt võistlusele on parandanud oma tulemusi. Indu ja tahtmist on palju. Väga ühtlase koosseisuga. Kellest kujunevad võistkonna liidrid ja kui kõrgele nad võistkonna kannavad?

Küti – esimest korda, kus võrukad on saanud kõik oma paremad mängijad rivisse. Ootused ja lootused on kõrgel. Kas suudavad seista vastu pikal turniiril tulevatele tagasilöökidele?

Wicia – vanematelt mängijatelt kogemus ja noorematelt särtsakus. Kas suudavad need kaks asja omavahel õiges vahekorras kokku segada, et tulemus kujuneks soovitule vastavaks?

Valga - viimasel hetkel registreerununa. Aastast aastasse kimbutanud tugevamaid. Talvistel klubide võistlustel sõelmängudele jõudnud võistkond. Kas suudab oma edu ka suvel korrata?

Nende 11 võistlustulle asuva klubi hulgast selgub sel nädalavahetusel 2021. aasta Eesti parim klubi. Kahjuks on nimekirjast puudu kaks klubi, kes sel korral ei osale (Maestro Harjumaalt ja xoHea Saaremaalt).

Ees on ootamas ülimalt põnevad kaks võistluspäeva suurepärastel Tõrva väljakutel, maalilises Eesti väikelinnas.
Kui alustasin James Browni sõnadega, siis võiks lõpetada ka tema omadega (ta ilmselgelt on mänginud petanki): „Kui sa esimese korraga pihta ei saa, siis astu samm tagasi ja proovi uuesti.“.

Kohtumiseni Tõrvas!

Veiko

28.07.2021