Segapaarismängu ja üksikmängu meistrivõistluste kokkuvõte


17.-18. juulil peeti Ida-Virumaal Toila vallas Voka alevikus taas petangi Eesti meistrivõistluseid. Laupäeval oli kavas segapaarismäng ning pühapäeval üksikmängud. Suur rõõm on näha, et meie armastatud spordiala muutub järjest populaarsemaks, sest mõlemal päeval oli stardis rekordarv osalejaid. Samas muutis see raskemaks võistluste korraldamise, eriti üksikmängus, sest osalejad ei mahu enam väljakutele ära… Ka ilm oli kena, mis muutis mängimise eriti nauditavaks. Samuti oli väljakuid tehtud raskemaks - sinna „külvati“ suuri kive, seega muutus eriti oluliseks kuuli maandumiskoha valimine.

Segapaarismängule registreerus rekordilised 40 paari. Mängiti 4 vooru šveitsi süsteemis, kust medalitele pääses mängima 16 paremat. Esikoha võtsid favoriidid Katri Aavekukk – Veiko Proos (SK Kärdla), kes alistasid finaalis paari Kertu Palm – Aimar Poom (Tartu Kalevi PK). Kolmanda koha said Piret Kopel – Kaido Kopel (Saku PK), neljandaks jäid esimest korda medalimängudele pääsenud paar Veroonika Saar (Järvamaa PK) – Vahur Raudsepp (Saku PK).

Üksikmängus tuli samuti kokku rekordarv osalejaid: 58 meest, 32 naist ning 8 juuniori, kokku ligi 100 inimest! Kõik üksikmängu võitjad ei kaotanud päeva jooksul ühtegi kohtumist. Kõige noorematest sai võidu Ott Karl Kopel (Saku PK), järgnesid Kaspar Mänd ning eelmise kahe aasta võitja Henri Mitt (mõlemad Viru SK), neljandaks jäi selle aasta komeet Robin Randrüüt (Järvamaa PK). Naiste hulgas võttis võidu Katri Aavekukk, teiseks tuli Oksana Rõndenkova (Viru SK) ja kolmandaks Mare Kingissepp klubikaaslase Marge Mägi ees (mõlemad PK Wicia). Meestest suutis esikoha napsata Aimar Poom, teiseks tuli Tõnis Neiland (Viru SK), kolmandaks selle aasta valitseja Veiko Proos ning neljandaks eelmise aasta pronks Kenneth Muusikus (Viru SK). 

Kokkuvõtvalt olid toredad võistlused, väikseid apsakaid ikka juhtus, aga millal neid ei juhtuks. Kõige olulisem on, et jääme endiselt rahulikuks ja sõbralikuks ning austame oma vastaseid. Enim medaleid võitis sel nädalavahetusel kohalik Viru klubi, kokku 4: kolm hõbedat ja üks pronks. Kaks kulda ning ühe pronksi võitis Kärdla, ühe kulla ja hõbeda Tartu, kulla ning pronksi Saku ning pronksi Wicia. Nädalavahetuse edukaim mängija oli Katri Aavekukk, kes võitis mõlemad alad. Aitäh võistluste peakohtunikule Oskar Sepale, kes sai korralikud tuleristsed ning ka kõikidele teistele abilistele!

26.07.2021