Korraldaja vaatenurgast Hiiumaal


Elon Musk on meid innustanud sõnadega „Kui sa hommikul ärgates usud, et see päev toob midagi head, siis kujunebki see suurepäraseks. Kui ei usu, siis ei kujune.”.

Kärdla klubi mängijad, toetajad ja abistajad uskusid ning pingutasid nädalaid selle nimel, et kõikidel võistlejatel ja kaasaelajatel oleks mõnus nädalavahetus. Isegi ilmataadi poole saadeti palveid. Kui nüüd tagantjärgi meenutada, millist tagasisidet saime, siis võib vist tõdeda, et need Elon Muski sõnad osutusid tõeks ja kaks päeva kujunesid suurepäraseks.

Agu Sihvka moodi tuleb kõik algusest peale ära rääkida… Eelmise aasta kogemusest oli nii mõndagi õpitud ja teatud kogemused omandatud. Teatud asjad tegime samamoodi, teatud asjad teistmoodi. Uuendusteks võiks kindlasti lugeda kahepäevast võistlust eelmise aasta kolmepäevase asemel. Samamoodi oli uuenduseks üle pika aja jälle suurema seltskonnaga ühine koosviibimine banketil ning autasustamise üleviimine banketile.

Väljakute ettevalmistus algas kolmapäeval, kui Kaarel käis väljakud traktoriga üle ja tegi nad taas mängukõlbulikuks. Peakski eraldi ära märkima Kaarli panuse kogu nädalavahetuse õnnestumisesse. Vigastuse tõttu ise ei saanud ta mängida, aga selle eest tegutses võistluspaigas 4 pikka päeva. Nagu prantslased ütlevad - chapeau (ehk maakeeli “kergitame mütsi mehe ees”).

Neljapäev kulges suurel osal klubi liikmetest väljakuid ette valmistades. Huvitaval kombel polegi nende tulistamise radade maha panek käkitegu, vaid selleks oli vaja 8 inimese pingutust ja umbes 4 tundi tööd. Nööride panek paarismängu jaoks tundus selle kõrval juba väga lihtsana. Lõpuks enne pimedat sai kõik tehtud ja kohalik kreeklane premeeris hea toidu ning karastava joogiga.

Reedene päev kulges tõelise kiirustamise tähe all. Kõik vajalik oli vaja väljakutele kolida ja üles panna. Nagu elus tavaks saanud, jäi ikka ajast natuke puudu ja palju tegevusi jäi viimasele minutile. Aga vaatamata väikestele tagasilöökidele oli kõik kella 17.00ks valmis ning võistlused võisid alata.

Juba eelmisest aastast tuttava “probleemiga” ehk kohtunike/märkijate/kuulipanijate puudus sai ka seekord jooksvalt lahendatud teiste klubide ja hakkajate mängijate abiga. Charles Dickens oleks öelnud “Selles maailmas toob kasu igaüks, kes kergendab teise inimese koormat.”. Suur tänu kõigile, kes ei pidanud paljuks käed külge panna ja natuke teiste koormat kergendada.

Ajaliselt sujus tulistamise võistlus taaskord reipas tempos ja kella 22.30ks olid võitjatel Meistrisärgid seljas ning kaotajatel pisarad pühitud. Võis minna puhkama, et valmistuda viimaseks jõupingutuseks.

Laupäeval algas korraldajate hommik kella 6 paiku toidutegemisega. Siin ei saa “süüdistada” mitte kedagi teist, sest ise võtsime selle otsuse vastu, et proovime ise midagi pakkuda ja seekord traditsioonilist suppi mitte tellida. Suurt abi pakkus Maime Berkmann, kes aitas ette valmistada riisi ja kana. Lõunal tuli ka Saatus ise natuke appi, andes sobivalt vaba vooru klubi naismängijatele, kes oma puhkusehetke pühendasid koos Kertu Berkmanniga toidu tegemisele. Kui nüüd oleks osanud veel korrektselt koguseid arvestada võiks seda ettevõtmist nimetada täiuslikuks, aga vaatamata sellele saime hea kogemuse ikkagi.

Võistluseks oli kõik õnneks aegsasti valmis ja peakohtunikuna tegutsenud Maris Rõõm (abikäed Tõrva PK-st) oli ettevalmistused turna.ee-s ära teinud, võttes sellega jälle tükikese koormat Kärdla mängijatelt vähemaks. Võistluspäev ise kulges õnneks sujuvalt vastavalt ajagraafikule ning suurem osa mängijaid jõudsid ennast kenasti ka banketiks ette valmistada. Korraldajatel läks veidi kiirustamiseks aga sellega olime arvestanud – nii et ei mingit üllatust.

Bankett kujunes isegi hoogsamaks kui võis arvata. Eeldada võis, et inimesed on kahest pikast palavast ja pingelisest päevast väsinud, aga selgus, et see ei seganud kedagi ja teemasid ning jutuainet jätkus hiliste tundideni. Parimad said autasustatud, eriauhindu jagus nii parimatele, tegijamatele kui ka ebaõnnesõduritele.

Pühapäeva hommik kujunes veel koristustöödele veidike nukras meeleolus, et kõik on selleks korraks läbi. Kõikide pilkudes ja mõtetes võis näha natuke tühjust - kas jaksame seda kõike taaskord tulevikus ette võtta? 

Tänud kõikidele abistajatele, toetajatele, sponsoritele (Faasion OÜ, Melhor Ehitus OÜ, Coop Hiiumaa, ATV Transpordi AS,  Berku Eritööd OÜ) ja loomulikult tänud mängijatele, kes tulid kohale ning täitsid väljakud tunnetega, emotsioonidega ehk puhusid kogu üritusele elu sisse, ilma teieta poleks seda mõtet ette võtta.

06.07.2021