2020/2021 sisehooaja finaali kokkuvõte


Facebooki kaasasutaja Mark Zuckerbergi sõnadega „Parem on proovida ja läbi kukkuda ning midagi tänu sellele õppida kui üldse mitte midagi teha.” võib kokku võtta nädalavahetuse võistlused ja EPKL üldkoosoleku.

Laupäevasel EPKL üldkoosolekul sai valitud peaaegu ühehäälselt uus juhatus ja president – Meelis Münt, Maris Rõõm, Angelika Tauk, Alari Keedus ja Veiko Proos. Meelis on saatnud oma ideed ja mõtted kõikidele klubidele. Siinkohal ei hakka neid ümber kirjutama, igaüks saab oma klubi esindajalt nööbist kinni võtta ja paluda edastada see info. Juhatus ootab kõikidelt klubidelt aktiivset tagasisidet ja ettepanekuid. Klubid on need, kes moodustavad EPKL, mitte juhatus.

Lisaks üldkoosolekule toimus nädalavahetusel ka kaks võistlust; Klubide Sarja III otsustav etapp ja esmakordselt Eestis proovitud veidi teistsuguse kontseptsiooniga Mastersi võistlus.

Klubide Sarjas oli enne viimast etappi veel mitmel võistkonnal võiduvõimalused ja võimalik pääs kahe parema hulka ehk tagada klubile koht Baltic Sea Club Cupil.

Kui tabeleid vaadata, siis A grupi mängud kulgesid veidi igavalt ja natuke ettearvatult, üllatused jäid seekord sündimata. Need, kes sarjas kõrgemal kohal, olid ka seekord natuke tugevamad ja pääsesid poolfinaali. Seevastu B grupis olid tulised lahingud esimestest mängudest peale ja põnevust ning intriigi jätkus alagrupi viimaste mängude viimaste viseteni. Viimane otsustav mäng toimus Saku I ja Tartu võistkonna vahel. Tartu oli mänginud ennast keerulisesse olukorda ootamatult selge kaotusega Võhmalt. Viimases kohtumises liidri Saku I-ga oleks kaotus tähendanud alagrupis lausa viimaseks jäämist. Tartu suutis aga selle pingelise vastasseisu võita ja kindlustas endale ka alagrupi võidu ning säilitas hea võimaluse kogu Sarjas tulla kahe parema hulka. Poolfinaalis saadi aga kaotus Wicialt, mis tähendas omakorda, et teine poolfinaal Kärdla ja Saku I vahel kujunes kogu Sarja “finaaliks”. Saku I läks ühe kiire võiduga kohtumist juhtima, kuid Kärdla mõnevõrra suurem kogemus pääses seekord veel maksumusele ja raske 2-1 võit Kärdlale. Sellega oli Sarja üldvõitja selgunud ja kohamängud olid rohkem statistika huvides.Klubide Sari 2020/2021 võitjad

Klubides Sarja 2021 lõppseis:

 1. Kärdla 335
 2. Saku I 302
 3. Tartu 284
 4. Tõrva 248
 5. Võhma 237
 6. Saku II 227
 7. Järva II 213
 8. Järva I 192
 9. Wicia 184
 10. Valga 90
 11. Küti 79

Pühapäeval toimus esmakordselt Eesti Masters. 2020. aasta reitingu kaheksa paremat mees- ja kaks paremat naismängijat olid valinud/moodustanud oma võistkonnad. Nagu eeldada võis, kujunesid mängud alagruppides väga tasavägiseks ning nii mõnelgi tiimil läks käivitumiseks aega rohkem kui üks mäng. A alagrupis oli enne viimast vooru õhus võimalus, et kõik viis võistkonda lõpetavad alagrupi kahe võidu ja kahe kaotusega. Nii siiski ei läinud ning alagrupist said edasi Veiko Proos, Kaur Kangur, Toomas Tauk ja Margus Berkmann, Kevin Kangur, Valmar Pantšenko. Napilt kahe võiduga jäid seekord poolfinaalid ukse taha lõppkokkuvõttes parimaks naiste tiimiks tulnud Katri Aavekukk, Maris Rõõm, Varje Reede ja päeva suurepäraselt alustanud Silver Kingissepp, Vahur Raudsepp, Ruudi Väärtnõu. Eeldatavad soosikud päeva üldvõidule Kaido Kopel, Ott Karl Kopel, Kaarel Mikk ei suutnudki oma mängu leida ja üllatuslikult vaid 1 võit.

B grupis oli seis sama segane kui A grupiski. Alagrupi mängude lõppedes pääsesid kolme võiduga  poolfinaali Aimar Poom, Mihkel Filipenko, Kuno Kolk ja Marek Kolk, Roger Viks, Kenneth Muusikus.  Aga enne viimast vooru oli siingi võimalus võidu korral edasipääsuks võistkondadel Toomas Hoole, Martin Mänd, Jaan Joonas ja Kadri Arunurm, Külli Kariste, Marju Velga. Viimastele valus 6-7 (?!) kaotus viimases voorus. Esimest võistlust presidendi rollis mänginud Meelis Münt oma võistkonnaga (Kevin Sten Liik, Meelis Münt, Ivar Viljaste) seekord ei õnnestunud ja saagiks vaid 1 võit.

Tahaks tulla korra nende tulemuste ja ajakasutuse juurde. Kas me tõesti ei suuda tunni ajaga + 1 snadi mängida trio mängu lõpuni? A alagrupis sai võitja 13 punkti 10st mängust 6; B grupis oli vastav number 5. Ühtegi mängu ei mänginud 13 punktini tiim Aimar Poom, Mihkel Filipenko, Kuno Kolk.

Tundub, et kõik peaksime vaatama enda sisse ja tegema mingeid järeldusi. Kogu petangimaailm püüab liikuda atraktiivsuse poole, mis tänapäeva kiires ja muutuvas maailmas tähendab kindlasti seda, et kogu aeg peab midagi toimuma. Kujutame näiteks ette olukorda, kus toimub petangi mängust ülekanne ja mingi noor inimene satub seda täiesti juhuslikult vaatama. Ilmselt vahetab ta enne kanalit umbes 30 sekundi pärast, kuna mitte midagi ei ole toimunud. Reeglid lubavad kasutada üheks viskeks ühte minutit, aga samas ei käsi nad seda ära kasutada igas situatsioonis. Muudame oma mängu noortele huvitamaks ja atraktiivsemaks.

Päeva finaali pääsesid mõnevõrra üllatuslikult võistkonnad Margus Berkmann, Kevin Kangur, Valmar Pantšenko ja Veiko Proos, Kaur Kangur, Toomas Tauk. Teisest küljest võib-olla see polegi üllatav, sest need tiimide Kaptenid olid 2020. aasta reitingu kaks paremat ja said oma valikud teha esimestena.

Eesti Masters 2021 lõppseis:

1. Veiko Proos, Kaur Kangur, Toomas Tauk
2. Margus Berkmann, Kevin Kangur, Valmar Pantšenko
3-4. Marek Kolk, Roger Viks, Kenneth Muusikus ja Aimar Poom, Mihkel Filipenko, Kuno Kolk
5. Katri Aavekukk, Maris Rõõm, Varje Reede
6. Toomas Hoole, Martin Mänd, Jaan Joonas
7. Silver Kingissepp, Vahur Raudsepp, Ruudi Väärtnõu
8. Kevin Sten Liik, Meelis Münt, Ivar Viljaste
9. Kadri Arunurm, Külli Kariste, Marju Velga
10. Kaido Kopel, Ott Karl Kopel, Kaarel Mikk

Tänan kõiki Kapteneid osalemast ja uue ideega kaasa tulemast. Eraldi tänud Kohtunik Angelika Taukile ja suurele ning rõõmsale abistajale Kertu Palmile, kes aitas kogu päeva korraldada.

Inglise ulmekirjanik Tery Pratchett mainis kunagi “Hea plaan pole mitte see, mille tagajärjel keegi võidab, hea plaan on see, kus keegi ennast kaotajaks ei pea”. Loodan, et sel võistlusel kaotajaid ei olnud. Aga kas see ka kokkuvõttes oli hea plaan või mitte, seda näitab aeg.

Pildimaterjali saab vaadata Saku Petangiklubi FB lehelt.

 
 
31.05.2021