Sisehooaja finaal


Tulevase nädalavahetuse võiksime läbi kihutada koos Ford Mustangi looja ja visionääri Lee lacocca mõttega „Suure pinge või ebaõnne aegadel on alati kõige parem... suunata oma viha ja energia millessegi positiivsesse.”

Pinget jagub eeloleval nädalavahetusel kindlasti nii mõlemasse võistlusesse kui ka erakorralisse üldkoosolekusse, ja kuna on tegemist petangiga, siis ilmselt tuleb päeva jooksul seista ka vastamisi ebaõnnega.

Võistlusi on sel sisehooajal jäänud veel kaks: Klubide Sarja III etapp ja Eesti Masters – pinget mõlemas rohkem kui Narva Elektrijaamas. Ning kirsina tordil laupäevaõhtune EPKL erakorraline Üldkoosolek, kus saab valituks uus EPKL juhatus.

Mastersi üle on varasemaltki spekuleeritud, aga talviseid võistlusi ja eelkõige viimaseid võistlusi ning tulemusi vaadates on jäänud järele ainult üks soosik – Kaido Kopel, Kaarel Mikk, Ott Karl Kopel. Ülejäänud tunduvad täitvat statisti rolli ja võitlevad pääsu eest poolfinaali. Aga samas, nagu klassikud on öelnud, „kuulid on ümmargused ja ühes mängus võib juhtuda mida iganes“ ning vaevalt keegi sinna kaotama läheb. Lisaks võib pakkuda uus formaat üllatusi, mida keegi veel ettegi kujutada ei oska.

Klubide Sarja III etapp otsustab aga Sarja üldvõitja ja kaks klubi, kes pääsevad Eestit esindama Baltic Sea Club Cupil. Teoreetiliselt on rohkematel võistkondadel võimalus neid kohti saavutada, kuid siin toon välja enam tõenäolised stsenaariumid:

  1. Kärdla – finaali pääs kindlustab võidu Sarjas juhul, kui võitjaks ei tule Saku I
  2. Saku I – võiduks on vaja saada 9p rohkem kui Kärdla.
  3. Tartu – võidu korral saavad kokku 302p ehk Kärdla ei tohi viie hulka tulla ja Saku I nelja parema hulka pääseda.
  4. Tõrva – võidu korral saavad kokku 289p. Esikohaks piisab sellest, kui Kärdla ei saa kõrgemat kohta 8., Saku I 7. ja Tartu 3.

Huvitavamaid ja rohkemaid variante ja võimalusi tekib, kui vaadata, kellel on variandid Baltic Sea Club Cupile ehk Sarjas kahe parema hulka tulekuks:

  1. Kärdla – võib jääda kahe hulgast välja kui jääb tahapoole 5. kohast.
  2. Saku I – tagab pääsu kahe parema hulka vähemalt 3. kohaga.
  3. Tartu – võidu korral peaks Saku I jääma 4. või tahapoole või Kärdla jääma 6. või tahapoole. Teise koha puhul peaks Saku I jääma 6. või tahapoole ja Kärdla 8. või tahapoole.
  4. Tõrva – võidu korral saavad kokku 289p ehk Kärdla ega Saku I ei tohi saavutada 6. või kõrgemat kohta ja Tartu ei tohi pääseda finaali. Nendest kolmest tingimusest peaks olema täidetud kaks, et Tõrva saaks õiguse mängida BSCC-l.

Nii et mängus on varem mainitud pinget küll ja veel.

Laupäeval pärast võistluse lõppu toimub erakorraline üldkoosolek, kus valitakse uus EPKL juhatus. Just praegu on aeg oma sõna sekka öelda ja aidata kaasa veelgi parema tuleviku loomisele. Pärastine kätega vehkimine ja soigumine „oleks... oleks...“ ei vii edasi ega aita midagi/kedagi. Kõigil on võimalus tutvuda uue juhatuse plaanide ja eesmärkidega ning korrata enda mõttes 35. USA presidendi John F. Kennedy sõnu  „Demokraatia tingimustes võib ühe valija asjatundmatus kahjustada kõiki teisi.”

24.05.2021