Presidendi pöördumine


Kuid on, et kord iga pidu saab otsa. Pillimehel otsa lõpeb ramm…“ Selliselt kõlavad Henno Käo sõnad Kukerpillide surematuks lauldud laulus. Pidu siiski veel ei lõpe, aga pillimehe ramm on sedapuhku tõesti otsas. Tuleb uus „bänd“ lavale lasta.

Senise juhatuse volitused kehtiksid vormiliselt veel aasta lõpuni, aga nüüd koroonakriisi tõttu tekkinud vaikelu ajal selgines arusaamine, et on õige aeg lõpetada ja ruumi teha uutele, loodetavasti motiveeritud ja entusiastlikele tegijatele.

Olen juhatuse liige olnud aastast 2012, aastast 2015 alaliidu president. Sama kaua on juhatuses olnud ka Kadri. 9 aastat on pikk aeg...

Alaliidul on rahaline seis hea ja raamatupidamine korras, koos uute liitujatega on hetkel kokku 13 liikmesklubi. Eelmise aasta lõpu seisuga taotles mängijalitsentsi 174 mängijat – sedavõrd palju litsentsimängijaid ei ole alaliidu ajaloos varem olnud. Praktiliselt kõigiks eelmise suve ja sügise võistlusteks registreerus rekordarv osalejaid, nt juulikuu lõpus Haapsalus toimunud Klubide Karikal osales üle 100 mängija.

Eelmise aasta sügisest on meil kasutada Harku petangihall, mis on hetkel suurim ja ilmselt ka parim petangi sisehall Baltimaades oma 15 (vajadusel isegi 18) mängurajaga.

Veiko eestvedamisel viidi esmakordselt läbi petangitreenerite koolitus, mille tulemusel on meil käesolevaks hetkeks abitreeneri (EKR3) kutsekvalifikatsiooni saanud esimesed kolm petangitreenerit. Ja peagi on tulemas lisa...

Eelnevale tagasi vaadates võiks öelda küll, et alaliidul on üsna hästi läinud. Või vähemalt - alaliit on olnud hästi hoitud.

Aga alati saab paremini. Kui motivatsioon hakkab kaduma, siis on õige astuda kõrvale ja teha ruumi uutele ideedele ja entusiastlikele tegijatele. Seetõttu saatsin täna klubide esindajatele kutsed üldkoosolekule, mis peaks toimuma 15.05.2021 Harku petangihallis pärast Klubide Sarja II etapi võistlust ning mille päevakorras on muuhulgas ka uue juhatuse valimised. Ehk siis üleskutse kõigile, kellele petank korda läheb – andke oma klubi esindajate kaudu teada, kui olete valmis võtma vastutuse ja väljakutse asuda suunama Eesti petangielu. Ja kõigile senistele kriitikutele – nüüd on võimalus nö „härjal sarvist haarata“ ja näidata, et kuidas tegelikult seda petangiasja peaks ajama...

Oli au ja rõõm seda ametit pidada. Senise juhatuse nimel julgen lubada, et keegi meist ei jää petangi jaoks võõraks ja ilmselt oleme valmis ka edaspidi aeg-ajalt alaliidu tegemistesse panustama.

Püsige terved ja kohtume petangiväljakul!

Hardo Sokk

30.04.2021