Klubide Sarja III etapi kokkuvõte


Hispaania filosoof Jose Ortega y Gasset: "me ei saa panna elamist ootele seniks, kuni me valmis oleme". See sobib praegusesse hullumeelsesse aega suurepäraselt. Kas me (siinkohal ma ei pea silmas "meid petankereid" vaid "meid inimesi") paneme oma elud riiulile tolmama ja ootame kuni koroonahullus möödub, või mis veel hullem, ootame, kuni keegi ütleb, et nüüd on see möödas? Samas on ka võimalus käituda vastutustundlikult - haigena püsida kodus, pesta käsi, hoida distantsi jne. See viimane ei tohiks meile eestlastele olla kuigi keeruline.

Laupäeval, kalendri viimase võistlusena peeti kevadel ära jäänud Klubide Sarja III etapp. Esimest korda selle aasta jooksul langes osalejate arv võrreldes varasemate samalaadsete võistlustega. Kas siin põhjuseks leviv viirus või pikast hooajast tulnud "petangiväsimus"? Eks vastuseid teavad need, kes otsustasid seekord mitte osaleda. Kohale oli tulnud siiski 7 tiimi, kokku 46 mängijaga. Kuigi üks osa motivatsioonipaketist oli kadunud - algupäraselt oli Sarja kahele paremale tagatud kohad 2020. aasta Baltic Sea Club Cupile, kuid see võistlus jäi suvel kahjuks ära - oli õhus intriigi küllaga. Paljudel oli tõestamist nii endale kui teistele.

Kärdla - üldvõidu oleks taganud III etapi 4. koht. Kuid loomulikult ei mindud võtma seda kohta, vaid ikkagi ja ainult võitma. Vaatamata päeva jooksul saadud mõningatele tagasilöökidele saadi etapil ja ka Sarja üldkokkuvõttes I koht. Negatiivse poole peale võib kanda viimase vooru kaotust "armsale vihavaenlasele" Saku klubile.

Tõrva - "tõrva"tilka meepotis seekord polnud. Lõpuks ometi suutsid noorsportlased näidata mängu, mida neilt on pikka aega oodatud ja vormistada see ka tulemuseks. Uuele tasemele on tõusnud nende liidrid, eriti just vaimse tugevuse poole pealt, millele kindlasti on andnud tõuke hiljutine võit ESMV duplis ja mõlema mängija valimine Eesti Mastersile esimeste hulgas.

Wicia 2 - võib öelda, et "võttis oma ära". Pingutati täpselt nii palju kui vaja, et lõpptabelis olla eespool oma lähimast konkurendist. Tasuks etapi 3. koht ja üldkokkuvõttes II koht.

Saku - etapil taas 4. koht. Stabiilselt kõikidel etappidel sama koht ja ka Sarja kokkuvõttes neljandad. Kindlasti pettumus nii etapi kui ka üldseisu kohapealt. Plusspoolele võib kanda viimase vooru võidu Kärdla üle (kellele oli see kogu Sarja ainukeseks matšikaotuseks). Kas sellega pöörati uus lehekülg? Vastuse saame järgmisel aastal...

Küti - suurte ootustega oma parimas koosseisus etapile tulnud klubi ei saanud seekord päris seda, mille järele tuldi ehk etapi võitu ja Sarja arvestuses Wicia 2 edestamist ja II kohta. Kohati näidatakse väga head mängu, aga palju energiat läheb mänguvälisele ning see takistab võimete realiseerimist tulemuseks. Kindlasti tuleb ära märkida väga kena uus võistlusvorm.

Tartu 2 - viimast korda Tartu nime all. Uuest aastast oma klubi värvides mängivad Järvamaa mängijad said päeva peale nii mõnegi hea võidu ja võideti oluline matš Wicia 1 vastu. Rõõm on näha sära nii uute kui ka vanade mängijate silmis. Järgneval hooajal ei tohi neid mitte alahinnata.

Wicia 1 - erinevatel põhjustel jäi kogu pusle seekord kokku panemata, kuigi mõned tükid heade võitude näol olid olemas.

Uus 2021. aasta Klubide Sari algab juba vähem kui kahe kuu pärast, jaanuari keskel. Sellegi sarja peaauhinnaks on kahele paremale Eesti esindusõigus Baltic Sea Club Cupil mai lõpus. 

Seekordsel võistlustel jäi kohtunikuna tegutsedes silma mängijate väga korrektne käitumine. Miinuspoolele ehk mõned reeglite nüansid: näiteks viskeringi mittemärkimine (mis on karistatav kollase kaardiga) ja väljakul seismine, kui on vastasvõistkonna kord teha sooritust. Plusspoolele võib sel korral kindlasti kanda mängutempo. Mängudes ilma ajalimiidita saime 7 vooru mängitud kiiremini kui 10 tunniga, mis on kiirem tempo kui oleks olnud mängud traditsioonilise ajalimiidiga.

Shakespeare: "Olla või mitte olla?- See on küsimus! Mis oleks üllam: Vaimus taluda kõik nooled, mida vali saatus paiskab...". "Mitte olla" tundub alati lihtsamana.

Kohtumiseni 12. detsembril Fiskarsi kommertsturniiril.

Vive la petanque

22.11.2020