Nädalavahetuse kokkuvõte


Ema Teresa on öelnud „Eilset ei ole enam. Homne pole veel tulnud. Meil on vaid tänane päev. Nii, et hakkame pihta.“  Seda nagu oleksid lugenud ka Saku PK eestvedajad, kes peale eelmisest hallist välja kolimist käärisid käised suvel üles ja võtsid ette suure, et mitte öelda mega töö ning rajasid uue sisehalli. Ja nagu „võluväel“, kõigi teiste mängijate jaoks, oligi talvehooaja avavõistluseks uus ja uhke mängukoht kasutamiseks valmis.

„Võluväel“ ei ole loomulikult õige sõna, sest midagi siin elus ei juhtu „võluväel“ – selle taga on lugematu hulk töötunde ja kulutatud energiat. Tulemus on aga kõige selle vääriline - julgelt võib väita, et tegemist on Balti riikide kõige uhkema mängukohaga. Nädalavahetusel võistlustel olles võis särasilmsete mängijate näos näha tänu (ega siis ükski eestlane seda ütlema lähe) ja suust kuulda kommentaare „vaimustav“, „vapustav“, „uskumatu“,“vinge värk“, „suurepärane“ jne. Nüüd on loodud suurepärased tingimused nii võistluste korraldamiseks kui ka treenimiseks. Jääb ainult loota, et juba lähitulevikus realiseeritakse need tingimused ka võitudeks rahvusvahelisel areenil.

Lisaks uue halli avamisele toimus laupäeval ka EPKL üldkoosolek, mille kutse oli saadetud kõikidele klubidele ja rõõm oli näha, et 7 aktiivset klubi tuli kohale vaatamata hilisele ajale ja seljataha jäänud pikale võistluspäevale. Teemasid oli mitmeid ja arutelu toimus selges suunas „kuidas me saaksime muutuda veelgi paremaks ja petanki edasi arendada“. Jäi mulje, et sarnaseid koosolekuid/arutelusid peaks korraldama tihedamini, sest tundub, et arutelu oleks võinud jätkuda veel pikalt. Siinkohal ei hakka ümber kirjutama koosoleku protokolli – kõik asjast huvitatud saavad infot oma klubi esindajate käest.

Aga lisaks ülevalpool kirjutatule toimusid laupäeval ja pühapäeval ka kaks võistlust: Eesti sisemeistrivõistlused triodele ja segatriodele. Uued väljakud ja uus hall andis võrdse stardipositsiooni kõigile - ei olnud kellelgi „koduväljaku eelist“. Selgelt oli näha, et eelpool nimetatu ja paljudel kindlasti ka mõningane mängupaus väljendusid rabedas ja suhteliselt ebastabiilses mängus. Suurepärases löögihoos olid Võru mängijad Toomas Hoole ja Jaan Joonas, kes olid oma tiimi tugevdanud Kärdla mängija Martin Mänd’iga. Peale rabedat algust said nad oma mängumootori käima ja „purjetasid“ päeva lõpuks ülekaaluka meistritiitlini. Kas seda võitu võib pidada üllatuseks? Mõnevõrra ehk jah, kuna antud võistkond mängis koos esimest korda. Teisest küljest, mis üllatust siin on, kui kolm head mängijat ühendavad oma jõu ja nõu ning koostöö sujub. Segatriode võistluse kohta võib vist öelda, et läks nii nagu paljud arvasid, et läheb. Võit läks kaua koos mänginud Kärdla võistkonnale koosseisus Katri Aavekukk, Margus Berkmann ja Veiko Proos. Eraldi tahaks ära märkida Silver Kingisseppa, kes mõlemal päeval sai medali vaatamata käevigastusele ja läbi valu mängimisele. Kahe medaliga läksid koju ka Margus Berkmann ja Veiko Proos.

Nüüd, kui 15 meistrivõistlust on peetud, näeb medalitabel välja alljärgnev (16 kulda on tabelis sellepärast, et trio ESMV kulla said nii Küti kui ka Kärdla; 16 hõbedat on tabelis sellepärast, et ESMV hõbeda said nii Wicia kui ka Maestro; 16 pronksi on tabelis sellepärast, et paarismängu EMV pronksi said nii Kärdla kui ka Wicia).

  KULD HÕBE PRONKS
KÄRDLA 10 3 7
SAKU 2 3  
TARTU 2 2  
VIRU 1 2 2
KÜTI 1   1
WICIA   2 3
TÕRVA   2  
MAESTRO   1 3
SHK   1  

Võistluste statistikat ja uuendatud reitingutabelit saavad kõik uurida epkl kodulehelt.

Kohtumiseni järgmistel võistlustel!

26.10.2020