Uudiseid EPKL-i juhatuse koosolekult


Eileõhtune (29.09.2020) juhatuse koosolek oli kokku lepitud lootuses, et klubid on vastanud neile saadetud kirjale ja küsimustele. Kahjuks pidi tõdema, et väikese hilinemisega olid vastuse saatnud vaid kolm klubi (Tartu, Küti ja Valga). Au ja kiitus neile.

Teisest küljest muidugi kurb, et nüüd, kui on sobiv aeg avaldada arvamust, kuidas petangiga edasi minna, milliseid võistlusi korraldada, kes ja kus neid võiks korraldada jne, on praktiliselt vaikus. Pärast otsuste tegemist aga kuuleme lugematul hulgal inimestest, kes teavad täpselt, kuidas oleks pidanud tegema. Aga see selleks... veel on aega sõna sekka öelda ja kas või järgmise aasta kalendri tegemisele kaasa aidata. Kalendri projekt on nähtav siit.

Aga nüüd mõnedest jutuksolnud teemadest. Käesoleva aasta kalendrisse on jäänud veel 5 võistlust – 4 sisemeistrivõistlust ja Klubide Sarja III etapp. 3. oktoobrile planeeritud Eesti-Soome maavõistlus lükati koroonapandeemiast tingitud piirangute tõttu Soome alaliidu palvel teadmata ajaks edasi, samal ajendil ei saanud sisehooaega alustada algselt Voka sisehalli planeeritud segatrio ESMV-ga (Toila vallavalitsus keelas valla territooriumil kõik siseüritused). Seega plaanime sisehooajaga alustada peatselt valmivas Harku petangihallis 24. oktoobril ESMV-ga triodele. Sama päeva õhtul pärast võistlust on planeeritud läbi viia ka EPKL-i üldkoosolek (korrektne kutse koos päevakorrapunktidega saadetakse klubidele meilipostkasti).

Hooaja lõpetamine ja parimate autasustamise on plaanis korraldada 21. novembril peale Klubide Sarja III etapi võistlust, eeldatavalt samas petangihallis.

Sellest järgneval päeval ehk 22. novembril toimub kohtunike koolitus.

Treenerite koolitus on planeeritud läbi viia kahes osas: teooria osa elektroonilises keskkonnas novembris ja praktiline osa detsembri alguses Harku petangihallis.

Uue võistlusena on planeeritud kalendrisse järgmise hooaja avavõistlusena esmakordselt läbiviidav Eesti-Läti maavõistlus. Maavõistluse mängusüsteem on sama mis eelmisel aastal Soome vastu. Juhatuse nägemuses on Eesti tiimid (ehk neile tehakse vastav ettepanek osalemiseks), alljärgnevad:

  • 2020. a Eesti meister trios (Aimar Poom, Valmar Pantšenko, Marek Kolk)
  • 2020. a Eesti meister paarismängus + üksikmängu meister (Kaarel Mikk, Mihkel Filipenko, Kaido Kopel)
  • 2020. a 55+ meister (Kalju Olmre, Silver Kingissepp, Ivar Viljaste, Toomas Hoole)
  • 2020. a naiste katsevõistluste võitja (Katri Aavekukk, Marju Velga, Külli Kariste)
  • 2020. a naiste üksikmängu meister (Angelika Tauk) valib tiimi
  • Juunioride tiim on valitud EPKLi poolt (Kevin Sten Liik, Henri Mitt, Ott Karl Kopel)

Teise uue võistlusena Eesti-Läti maavõistlusele järgneval päeval toimub Estonian Masters 2021 trio mänguviisis, mille võistlussüsteem ja osalevad tiimid oleksid järgmised:

  1. Osaleb 16 võistkonda – 10 tiimi Eestist (8 meeste tiimi ja 2 naiste tiimi) ning 6 tiimi Lätist (need, kes osalevad eelneval päeval toimuval maavõistlusel).
  2. Kaptenid valivad tiimid (Kaptenid – Eesti 2020. a reitingu 8 parimat meesmängijat ja 2 parimat naismängijat). Valiku protseduur on järgnev:
    • Valiku avamise esimesel päeval teeb oma esimese valiku reitingu 1., teisel päeval reitingu 2. jne ja siis kalasabana tagasi ehk reitingu 1. valib oma tiimi 3nda liikme 16. päeval, naistel siis vastavalt 4. päeval;
    • Kapten EI TOHI esimeses ringis valida mängijat oma klubist;
    • Kõik mängijad, kes keelduvad Kapteni valikust, kaotavad õiguse turniiril osaleda
  3. Võistluspäev – Šveitsi süsteemis 3 ringi + karikas 3 ringi.

Sellised on lähituleviku plaanid, aga muidugi võib kõik muutuda koroonapandeemiast tulenevate piirangute tõttu. Sellest hoolimata püüame oma tegemistega edasi minna ja siit veelkord üleskutse kõigile klubidele arvamuse ja ettepanekute avaldamiseks järgneva aasta kalendri osas, samuti ootame vastuseid kalendriprojektiga koos saadetud küsimustele.

30.09.2020