Kärdla klubi võistkond võitis kaks päeva järjest


Nädalavahetusel toimusid Saku petangiväljakul Eesti meistrivõistlused segapaarismängus ja segatrios. Mõlemad võistlused võitis Kärdla klubi võistkond koosseisus Katri Aavekukk, Veiko Proos, Margus Berkmann.

Laupäeval peeti 24 võistkonna osavõtul 22. Eesti meistrivõistlused segapaarismängus. Meistritiitli võitis võistkond koosseisus Katri Aavekukk, Veiko Proos ja Margus Berkmann (Kärdla PK), kusjuures Katri Aavekukk ja Margus Berkmann võidutsesid selles mänguviisis kolmandat aastat järjest. Finaalis alistasid Aavekukk/Proos/Berkmann 13:6 duo Piret Kopel, Kaido Kopel (Saku PK). Pronksikohtumises said Külli Kariste, Roger Viks (Kärdla PK) ülinapi 13:12 võidu võistkonna Toomas Hoole, Jaan Joonas (SK Küti) ja Triin Gretel Tauk (Saku PK) üle.

Pühapäeval toimunud 14. Eesti meistrivõistlustel segatrios võtsid mõõtu 18 võistkonda. Laupäeval võidutsenud Kärdla PK võistkond võttis ka pühapäeval kulla, alistades finaalis Saku PK võistkonna Piret Kopel, Vahur Raudsepp, Kaido Kopel. Pronksimängu võitis teine Kärdla PK võistkond koosseisus Marju Velga, Roger Viks, Meelis Münt, kes oli 13:9 parem PK Wicia võistkonnast Endla Antsve, Mihkel Palk, Silver Kingissepp.

Nüüd, kui 13 meistrivõistlust on peetud, näeb medalitabel välja alljärgnev (14 pronksi on tabelis sellepärast, et paarismängu pronksi said nii Kärdla kui ka Wicia). Peale edukat üksikmängu nädalavahetust (2 kulda) tõusis medali tabelis teisele kohale Saku PK.

  KULD HÕBE PRONKS
KÄRDLA 8 3 6
SAKU 2 3  
TARTU 2 1  
VIRU 1 2 2
TÕRVA   2  
WICIA   1 2
SHK   1  
MAESTRO     3
KÜTI     1

Mängijatest on läbi aegade suviste meistrivõistluste kuldmedaleid enim koju viinud Veiko Proos - neid on tal 45. Kuldmedalistide edetabelis jagavad 2. ja 3. kohta Merike Aava ja Margus Berkmann, kel mõlemal on 22 kulda. Nii hõbe- kui pronksmedalistide edetabelit juhib jätkuvalt Merike Aava (13 hõbedat, 17 pronksi), kes käesoleval hooajal pole osalenud ühelgi võistlusel. Vaata uuendatud EMV statistikat siin.

Oktoobris toimuvatele sisemeistrivõistlustele vastu minnes on reitingutabel järgmine. Üldreitingu (ja naiste reitingu) liider on Katri Aavekukk, kes on osalenud kõigil 8 sel aastal peetud meistrivõistlusel ning võitnud neist 3. Samuti kõikidel võistlustel osalenud ja neist 3 võitnud Veiko Proos on üldreitingus 2. kohal (meeste reitingu liider). Reitingu parim juunior on jätkuvalt Kevin Sten Liik, kes asetseb üldreitingus 12. kohal. Uuendatud reitingutabelit saab näha siin.

03.08.2020