Vokas selgusid meistrid päikesepaistel

Laupäeval tulid petankerid kokku, et 30. korda vabas õhus jagada välja üksikmängu medalid. Seekord jagus neid nii meestele, naistele kui ka juunioritele.

Võistluspäev algas Voka staadionil osavõtumaksude maksmisega ja hümniga. Lisaks mängimisele said soovijad ka suppi.

Kuigi juuniorid alustasid viimastena, jõudsid nad medalite jagamiseni esimestena ja kaks medalisti kolmest olid samad, kes Vokas said üksikmängus poodiumile minna ka eelmisel aastal. Finaalis alistas tiitlikaistja Henri Mitt 13:7 Kevin Sten Liigi, kes eelmisel aastal oli pronksil. Selle aasta pronksimängus alustas Martha Aavisto 13:1 Aurelia Meldre. Aurelia oli aga veerandfinaalis suutnud 13:12 alistada eelmise aasta hõbeda Ott Karl Kopeli, kes lõpuks sai üheksa osaleja seas viienda koha.

Teisena said medalid jagatud naised ning finaal oli D-puuli siseasi. Kui puulis sai Angelika Tauk Svetlana Veskist jagu 13:8, siis finaalis oli lõpetamise võimalus ka Veskil. Lõppskoor siiski 13:12 Angelika kasuks ja talle oli see neljandaks üksikmängu meistritiitliks, kusjuures esimene on pärit 1998. aastast. Veski suutis puuli viimases mängus 13:12 edasisest medalikonkurentsist välja lülitada eelmise aasta pronksi Kertu Palmi. Neljakordne üksikmängu meister Katri Aavekukk sai sel aastal pronksi - otsustavas mängus alistas ta 13:4 Merike Lusbo.  Naisi oli Vokas mängimas 15. Naiste finaali video.

Viimasena jõudsid medalite jagamiseni mehed, keda oli Vokka tulnud 43. “Väike finaal” peeti juba vaheringis, kus oma puuli võitnud Roger Viks alistas 13:10 Martin Männi, kes oma puulis pidi leppima Veiko Proosi järel teise kohaga.

1/8 finaal jäi omakorda viimaseks Eesti tituleerituimale petankerile Veiko Proosile, kes pidi tunnistama Toomas Taugi 13:10 paremust. Sama ring jäi piiriks eelmise aasta pronksile Toomas Hoolele, kelle peatas Ivar Viljaste tulemusega 13:9.

Veerandfinaalid: Kenneth Muusikus – Toomas Tauk 13:8, Kaido Kopel - Valmar Pantšenko 13:7, Ivar Viljaste – Marek Kolk 13:3, Roger Viks – Aimar Poom 13:9.

Kui Kaido Kopel sai oma poolfinaalis peakohtuniku ameti kõrvalt poolfinaali jõudnud Kenneth Muusikusest jagu tulemusega 13:5, siis Ivar Viljaste sai Roger Viksist jagu põnevalt kulgenud mängus 13:11.

Finaalis oligi värskem tiitlikaistja Kopel, kes alistas Viljaste 13:4. Kusjuures Kopeli kontosse jäi finaalis ka üks vale vise ja üks ringi liiga vara üleskorjamine. Turniiri viimaseks mänguks jäi pronksikohtumine, kus Kenneth Muusikus oli 13:9 parem Roger Viksist.
Meeste finaali video.
Meeste pronksimängu video.

Pärast Vokat jätkab reitingu üldtabelis liidrina 846 punktiga Kadri Arunurm, kes Ida-Virumaal piirdus kuuenda kohaga. Teisel kohal on Katri Aavekukk 841 ja kolmandal Veiko Proos 807 punktiga.

Naistest tõusis Arunurme ja Aavekuke järel kolmandaks Angelika Tauk. Meestest on Proosi järel teine-kolmas Aimar Poom (794) ja Marek Kolk (757). Juunioritest on kolm paremat Kevin Sten Liik (599), Henri Mitt (391) ja Martha Aavisto (225). Veteranide kolmik: 1. Toomas Hoole (698), 2. Merike Lusbo (480) ja Ivar Viljaste (450).

Kui veteranid jagavad järgmised punktid välja juba pühapäeval Kohtla-Järvel, siis üldpunktid on taas mängus augustikuu alguses Sakus.