Klubide Sarja I etapi võitis Kärdla


Võib rõõmsalt tõdeda, et 2020. aasta võistlushooaeg algas suure pauguga. Vaatamata mitmetele hirmudele, näiteks see, et Klubide Sari on sellest aastast litsentsivõistlus ja see vähendab tunduvalt osalejate arvu, osutus reaalne elu hoopis vastupidiseks.

Võistlusele tuli 10 tiimi 8 klubist ja mängijaid oli nimekirjas lausa 81. Maagilisest 100st jääb veel natuke puudu aga kui II etapil panevad oma tiimid välja ka seekord erinevatel põhjustel mitte osalenud Saaremaa, Viru ja Valga klubid, siis on võimalik, et ka see saavutatakse. Mängijate nimekirjas võis leida vanu uusi tuttavaid (Enn Lehtpuu, Ain Tamme, Rein Rotberg, Kalev Lillepea, Indrek Vaho, Marko Neemelaik, Ivo Veimen) kui ka päris uusi mängijaid äsja loodud Tõrva klubist (Martti Männiste, Sander Rebane, Kristiina Küber). Viimased üllatasid kohati väga hea mänguga oma kogenud kaaslaste toel, kuid seekord ilmselt tulemus veel ei vastanud päris ootustele. Potentsiaali igatahes on. Eriline rõõm oli kohata aga esimesena mainituid, kes pärast pikka võistluspausi (vähemalt EPKL võistlustest) olid taas oma tiimiga väljas ja “kiusamas” nooremaid. Kogemust on, aga võistluspraktikat viimasel ajal vist veidi vähem ning seetõttu ka tulemus ei olnud päris selline, mis meestel “käe sees on”.

Tänu mängijatele sujus kahepäevane turniir korraldusliku poole pealt suurepäraselt. Vaatamata sellele, et ajamängusid ei kasutatud, mängiti laupäeval 8 vooru läbi 9 tunniga ja pühapäeval 7 vooru 8 tunniga. Kõrvaltvaatajana võib tõdeda, et suurepärane tulemus. Suur kummardus mängijatele, kes on õppinud natuke kiiremini tegutsema - tühja-tähja venitamist on jäänud vähemaks. Veel on arenguruumi, aga hea algus!

Alagrupi mängud kulgesid hommikul mängitud B grupis rahulikus tempos ja huvitaval kombel selgus paremusjärjestus ilma igasugu “surnud ringideta” ja matemaatikat kasutamata. Seevastu õhtupoole ja pühapäeva hommikul mängitud A alagrupis jätkus põnevust viimase alagrupimängu viimase kuuli seisma jäämiseni. SHK klubil oli võimalus võiduga viimasest mängust pääseda kahe parema hulka kuid nende ebaõnneks ei läinud viimane kuul sinna, kuhu soovitud ja tuli leppida alagrupis hoopis 5nda kohaga, mis kindlasti valmistas pettumuse. Tänu sellele sai aga alagrupist edasi Saku tiim, kes vahepeal oli juba lootuse kaotanud. Nende päästjaks osutusid seekord Haapsalu, Wicia 1 tiimi liikmed just eespool mainitud mängus, võttes võidu SHK vastu.

Suure üllatuse serveeris (kui kasutada tiimi liikme Harry Lusbo sõnu) Võru Küti klubi tiim. Ei oodanud nemad ise ega ka ilmselt keegi teine, et kahe päeva rassimise tulemusena võetakse puhas II koht ning ainuke kaotus tuleb vastu võtta finaalis. Alagrupp läbiti puhtalt 4 võiduga, nendest mõned tulid küll eriti napilt aga otsustavatel hetkedel võeti end alati kokku ja kahe päeva jooksul saavutati neli 13-12 võitu, nendest kaks poolfinaalis. Ilmselgelt tiimil väga hea võistlejanärv.

Kolmanda koha võttis väga ühtlase mänguga Haapsalu Wicia 2 tiim, kus on sobivalt ühendatud nooruse särtsakus (Kevin Sten Liik) ja vanemate mängijate kogemus (Margo Peebo, Indrek Vaho). Kogu tiimi dirigeeris väga osavalt nende mängiv treener Silver Kingissepp. Finaali pääsust jäi lahutama ainult 1 punkt. Tasuks igati väärikas 3. koht.

Võidu viis seekord koju Kärdla tiim. Suureks üllatuseks seda vist ei saa lugeda. Võistkond kaotas kahe päeva jooksul 2 mängu (nendest ühe siis, kui see enam ei otsustanud midagi). Ilmselt räägib see sellest, et treenimine tasub ennast ikka ära.

Järgmine, II etapp toimub juba kuu aja pärast 15.-16. veebruaril. Peale II etappi võib ka hakata spekuleerima klubide võimaluste üle pääseda mängima Baltic Sea Club Cupil (toimub mai lõpus Haapsalus), kuhu pääseb Sarja kaks paremat tiimi.

Hetkeseis peale I etappi:

Klubivõistkond - R-punktid
Kärdla - 115
Küti - 105
Wicia 2 - 97
Saku - 90
Tartu 1 - 84
Wicia 1 - 79
Tõrva - 74
Maestro - 69
SHK - 64
Tartu 2 - 60

I etapi tulemused mängude kaupa on leitavad siin.

Vive la pétanque!

13.01.2020